Sony zamyka oddział w Turcji w związku z „trudnym środowiskiem biznesowym”

Technologie
3209V
PS5 Sony
Bartosz Dawidowski | 06.02, 12:32

Sony, które działa oficjalnie w Turcji od 1990 roku, zdecydowało się na zamknięcie swojego oddziału w tym kraju.

Turecki oddział Sony, znajdujący się Stambule, zostanie niedługo zamknięty. Rzecznik prasowy Sony wyjaśnia, że wycofanie się korporacji z tego rynku ma związek z "trudnym środowiskiem biznesowym, które wpływa na zyskowność sprzedaży”.

„Sony optymalizuje wymiar swojej aktywności w dziale TV i Audio w Turcji w związku z trudnym środowiskiem biznesowym, które wpływa na zyskowność sprzedaży w tych kategoriach w Turcji. Nie była to dla nas łatwa decyzja. Jesteśmy nadal w pełni zaangażowani we wspieraniu naszych klientów. Turcja pozostaje ważnym rynkiem dla Sony” - stwierdził przedstawiciel Sony w odpowiedzi dla serwisu GamesIndustry.

Co najważniejsze z perspektywy graczy: Sony Interactive Entertainment będzie kontynuować swoją działalność w tym regionie, z pomocą innych dystrybutorów, bez zmian w funkcjonowaniu PS Store czy subskrypcji PS Plus.

Serwis National Turk donosi o zwolnieniu pewnej grupy pracowników, w związku z likwidacją rzeczonego oddziału Sony. Turcja zmaga się ostatnio ze sporym kryzysem gospodarczym. Inflacja w kraju, według oficjalnych informacji rządowych, sięgnęła w styczniu 2023 roku 57,68%.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/playstation-reaffirms-support-for-turkey-as-sony-closes-local-office https://www.nationalturk.com/en/last-minute-sony-pulled-out-of-turkey

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper