Gladiator 2 z datą premiery. Ridley Scott powróci do wielkiej historii

Filmy/seriale
3730V
Gladiator 2 powstanie. Ridley Scott zdradził, że scenariusz kontynuacji jest w trakcie tworzenia
Wojciech Gruszczyk | 03.02, 19:29

Paramount Pictures właśnie potwierdziło datę premiery opowieści, która przy odpowiedniej realizacji może osiągnąć wielki sukces. „Gladiator 2” zmierza do kin i historia powinna w ciekawy sposób rozbudować znany hit.

W 2018 roku Ridley Scott potwierdził prace nad kontynuacją „Gladiatora”, w 2021 roku zakończono prace nad scenariuszem. Nadal nie otrzymaliśmy kompletnych informacji na temat produkcji, ale najwidoczniej w najbliższych miesiącach twórcy ujawnią informacje, na które fani czekają od wielu lat.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że 22 listopada 2024 roku na wielki ekran ma trafić „Gladiator 2”, który zostanie przygotowany przez Ridley'a Scotta, Michaela Prussa, Douga Wicka, a za scenariusz odpowiada David Scarpa („Wszystkie pieniądze świata”, „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”, „Człowiek z Wysokiego Zamku”).

Redakcja Deadline wcześniej informowała, że Paul Mescal („Normalni ludzie”, „Aftersun”, „God's Creatures”) znajduje się w trakcie rozmów, by objąć główną rolę – aktor miałby wcielić się w Lucjusza, syna Lucilli (Connie Nielsen). W „Gladiatorze” zobaczyliśmy młodego chłopca, ale „Gladiator 2” zostanie umiejscowiony wiele lat później i Lucjusz ma być teraz dorosłym mężczyzną. 

Źródło: Deadline

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper