Gran Turismo 8 już powstaje. Kazunori Yamauchi wspomina o „kolejnej” grze

Gry
2056V
Gran Turismo Sophy
Wojciech Gruszczyk | 03.02.2023, 18:55

Pod koniec miesiąca Gran Turismo 7 otrzyma tryb VR, który zbiera pochwały od pierwszych dziennikarzy, a wiele na to wskazuje, że deweloperzy nie tracą czasu. Kazunori Yamauchi wspominał w wywiadzie o następnym projekcie.

Gran Turismo 7 zadebiutowało w zeszłym roku i produkcja zebrała sporo pozytywnych opinii. Nie jest to pewnie najmocniejsza produkcja w historii gier wyścigowych, ale wielu fanów chętnie sprawdza tytuł i próbuje swoich sił podczas wymagającej rozgrywki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kazunori Yamauchi przygotowuje się na premierę Gran Turismo 7 VR i właśnie z powodu aktualizacji do GT7, szef Polyphony Digital udzielił wywiadu redakcji Game Watch, w której pojawiło się ciekawe pytanie:

„Game Watch: Z punktu widzenia amatora, „GT7” wydaje się mieć wszystkie niezbędne elementy symulatora jazdy. Czy jest jednak coś, co chciałbyś osiągnąć w przyszłości, na przykład rzeczy, których nie można osiągnąć za pomocą współczesnego sprzętu lub elementy, których wciąż brakuje w „Gran Turismo”?

Yamauchi: Właściwie to mamy pewien temat. Zaczynamy pracować nad kolejnym [tytułem], ale nie mogę jeszcze o nim mówić. Szkoda, że nie mogę o nim zbyt wiele mówić (śmiech)”.

W samym wywiadzie pojawiła się jeszcze adnotacja redakcji, w której Game Watch podkreśla, że studio Sony realizuje następną część i seria będzie „zoptymalizowana pod kątem przyszłego sprzętu”, ale prawdopodobnie nie są to słowa Kazunori Yamauchiego.

Pytanie w zasadzie pozostaje jedno – czy deweloperzy wyrobią się na końcówkę aktualnej generacji? Jak wiadomo Gran Turismo 7 jest w zasadzie cross-generacyjnym doświadczeniem, a teraz twórcy mogliby wycisnąć całą moc z PS5.

Źródło: Game Watch

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper