The Last of Us Part I zalicza opóźnienie. Twórcy chcą mieć pewność, że gra spełni standardy

Gry
3606V
The Last of Us Part I
Wojciech Gruszczyk | 03.02, 17:18

Naughty Dog właśnie oficjalnie opóźniło premierę The Last of Us Part I na komputery osobiste. Twórcy potrzebują kilku tygodni, by ostatecznie dopracować grę i zaoferować kolejnym graczom wielką historię.

W zeszłym roku Sony potwierdziło przecieki dotyczące The Last of Us Part I, a po kilku miesiącach gra zadebiutowała na PlayStation 5. Naughty Dog od razu informowało, że tytuł zmierza również na komputery osobiste.

The Last of Us Part I według wcześniej zaprezentowanych informacji miał trafić do kolejnych graczy 3 marca, ale deweloperzy właśnie opóźnili premierę i historia zadebiutuje 28 marca. Dodatkowy czas pozwoli dopracować grę.

„Przejdźmy od razu do rzeczy: Początkowo zapowiadaliśmy, że premiera The Last of Us Part I na PC odbędzie się 3 marca, ale zdecydowaliśmy się przesunąć datę premiery o kilka tygodni; teraz ukaże się 28 marca. W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy całkowicie zdumieni ogromem miłości i wsparcia dla The Last of Us. Słysząc waszą miłość do adaptacji HBO, widząc wasze piękne zdjęcia z trybu fotograficznego i dowiadując się, jak świat i postacie, które stworzyliśmy prawie dekadę temu, nadal docierają do nowych i starych fanów, jesteśmy każdego dnia pod wrażeniem. Wiemy, że wielu z was powracało do historii, od której wszystko się zaczęło, grając w The Last of Us Part I na konsoli PlayStation 5, i zdajemy sobie sprawę, że wielu z was nie może się doczekać, by wskoczyć do gry po raz pierwszy - gdy Part I trafi na PC. 

Dlatego chcemy mieć pewność, że debiut The Last of Us Part I na PC będzie w jak najlepszej formie. Te dodatkowe kilka tygodni pozwoli nam upewnić się, że ta edycja The Last of Us spełni wasze i nasze standardy. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością wprowadzenia The Last of Us Part I na nową platformę, dotarcia do nowych i powracających graczy z niezapomnianą historią przetrwania Joela i Ellie, i mamy nadzieję, że nadal będziecie oczekiwać premiery na PC 28 marca”.

Zmiana planów w tym wypadku nie jest dotkliwa, jednak warto zwrócić uwagę, że tytuł zadebiutuje już po Resident Evil 4 Remake (24.03) i ponad miesiąc po Returnal (15.02). Decyzja Naughty Dog na pewno nie jest dobrą wiadomością dla Sony, które 12 marca zaoferuje widzom ostatni odcinek serialu „The Last of Us” i pewnie część fanów chętnie sięgnęłoby po wersję na PC – w tej sytuacji zainteresowani mogą jedynie kupić edycję na PlayStation 5.

The Last of Us Part I będzie pierwszą odsłoną serii, która wyląduje na komputerach osobistych, ale możemy oczekiwać, że w przyszłości The Last of Us Part II i Frakcje również zadebiutują na PC.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Last of Us Part I.

Źródło: Nauhgty Dog

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper