Netflix walczy z dzieleniem haseł. Firma oficjalnie „zablokuje dostęp” do platformy

Filmy/seriale
11351V
Netflix logo
Iza Łęcka | 01.02, 08:56

Streamingowy gigant przekazał kolejne informacje dotyczące palącej kwestii współdzielenia kont. Przedsiębiorstwo po raz pierwszy oficjalnie wspomina o zablokowaniu dostępu do usługi SVOD, co nie pozostanie bez wpływu na wielu użytkowników.

Na początku roku polski oddział Netflixa opublikował odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania na temat korzystania z serwisu, a wśród nich nie mogło zabraknąć zagadnienia współdzielenia haseł. Zgodnie z zapowiedziami z ostatniego spotkania z inwestorami korporacja przystępuje do zdecydowanego przeciwdziałania procederowi korzystania z platformy przez kilku użytkowników z różnych gospodarstw domowych. Nie musieliśmy długo czekać na nowe wiadomości.

Netflix zaktualizował zakładkę „Centrum pomocy” na rynku amerykańskim, w której dostrzeżono pewne znaczące zmiany. Przedstawiciele serwisu potwierdzili, że użytkownik musi zalogować się ze swojego domu (głównej sieci Wi-Fi) przynajmniej raz na 31 dni – w ten sposób będzie można zweryfikować jego miejsce pobytu:

„Kto może teraz korzystać z konta Netflix?

Konta Netflix można nadal udostępniać, ale tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Aby upewnić się, że urządzenia są powiązane z głównym miejscem pobytu, Netflix prosi teraz użytkowników o podłączenie się do sieci Wi-Fi w głównym miejscu pobytu, otwarcie aplikacji lub strony internetowej Netflix i obejrzenie czegoś przynajmniej raz na 31 dni”.

Istotna modyfikacja znalazła się także w sekcji „Kto może korzystać z konta Netflix?”, gdzie podkreślono, że jeśli klient będzie logować się na nasze konto z innego adresu IP, otrzyma komunikat z propozycją założenia własnego konta. W przypadku odmowy dostęp do platformy SVOD zostanie zablokowany.

„Czy nadal możesz udostępniać Netflix komuś, kto nie mieszka z tobą?

Nie, konta są przeznaczone tylko do użytku w jednym gospodarstwie domowym. Netflix poinformuje użytkowników, którzy będą próbowali zalogować się na Twoje konto w innym miejscu, aby założyli własne konto i zablokuje im dostęp, dopóki tego nie zrobią”.

Firma tłumaczy, że nie będzie automatycznie pobierać dodatkowych opłat od "głównych" subskrybentów korzystających obecnie z serwisu – uwaga przedsiębiorstwa koncentruje się na widzach, którzy mieszkają poza głównym gospodarstwem domowym. To oni będą intensywnie zachęcani do wykupienia osobnego planu abonamentowego.

Netflix odniósł się także do kwestii często podróżujących użytkowników. Jeśli regularnie przemieszczacie się ze swoim sprzętem, to raz na 31 dni będziecie musieli zalogować się do „domowego Wi-Fi”, a Wasze urządzenia otrzymają status „zaufanych”. Inaczej sytuacja wygląda chociażby w hotelach czy podczas korzystania z firmowych sprzętów – wtedy należy skorzystać z kodu tymczasowego, który pozwoli logować się do serwisu przez siedem dni.

Źródło: The Streamable

Komentarze (154)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper