Forspoken mierzy się z bombardowaniem recenzji. Gracze miażdżą grę Square Enix

Gry
4809V
Forspoken
Wojciech Gruszczyk | 27.01, 15:23

Nie tak miała wyglądać pierwsza premiera Square Enix w 2023 roku, która jednocześnie jest pierwszą tegoroczną konsolową produkcją Sony. Forspoken zbiera mieszane opinie od dziennikarzy i właśnie do głosu doszli gracze i zainteresowani liczyli na znacznie lepszą propozycję.

Japońskie korporacje przez wiele miesięcy promowały Forspoken, zapewniając graczy o ciekawej fabule, wykorzystaniu potencjału PlayStation 5, a jednocześnie zapewniając świetną rozgrywkę. W ostateczności nie wszystko się udało, czego najlepszym potwierdzeniem jest średnia ocen produkcji.

Metacritic umożliwiło graczom wyrażenie swoich opinii o Forspoken i tak jak mogliśmy się spodziewać – społeczność w przeważającej większości wystawia grze oceny 0/10 podkreślając problemy nowego IP Square Enix.

„Cokolwiek pozytywnego mogę powiedzieć o tej grze (eksploracja może być satysfakcjonująca, zwłaszcza później, gdy otwiera się więcej zdolności ruchowych), jest pochłonięte w całości przez chmurę miernej grafiki Forspoken, niepokojąco zły scenariusz i płytką walkę. Absolutna katastrofa gry z wyjątkowo nielubianym protagonistą”.

„Ta gra mogła być o wiele fajniejsza, ale postanowili zrobić z niej żenadę. Zwrot pieniędzy”.

„Wszyscy wiedzieliśmy z trailerów, że protagonistka będzie irytująca jak cholera. Myślałem jednak, że wystarczy zmienić język na japoński i wszystko inne będzie solidne. Powinienem był wiedzieć lepiej. Nie tylko protagonistka jest super irytujący, ale wszystko inne jest okropne, jak również: słaba ogólna historia i scenariusz, płytka walka, rozczarowująca grafika. Nie kupujcie marketingu, ta gra jest po prostu zła”.

„Ta gra to czysty żart. Słaba fabuła. Obniżona grafika w stosunku do zwiastunów i to bardzo. Nijaki i nudny otwarty świat, kiepskie dialogi i ścieżka dźwiękowa, która jest wyjątkowo irytująca. Jedynym plusem jest płynna i szybka rozgrywka, ale sam ten fakt nie jest wart 79,99€ za standardową europejską wersję. Nie mogę nawet odzyskać pieniędzy z powodu polityki PlayStation. Chyba żartują ze mnie. #sonyiwantmymoney”.

„[Gra] miała potencjał, ale została zrujnowana przez słaby scenariusz, postacie i optymalizację...”.

Podobnych opinii znajdziecie naprawdę sporo, a gracze podkreślają, że widząc materiały i poznając przedstawione informacje liczyli na znacznie lepszy produkt. Tytuł jest dostępny w wyższym standardzie cenowym, co również jest problemem dla wielu zainteresowanych.

W momencie publikacji wiadomości, Forspoken posiada na Metacritic ocenę 3,7/10 przy 550 opiniach:

Forspoken Meta

Aktualnie Square Enix w żaden sposób nie odniosło się do sytuacji Forspoken, ale warto pamiętać, że tytuł ma otrzymać fabularny dodatek, który trafi do graczy w następnych miesiącach.

Źródło: Metacritic

Komentarze (379)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper