Starfield i Redfall są „w kiepskim stanie”? Informator przedstawia niepokojące szczegóły

Gry (plotka)
3462V
Xbox 2023 - Starfield
Iza Łęcka | 27.01, 13:47

Przed zespołami Xbox Game Studios niezwykle intensywne miesiące, które stoją pod znakiem wielu wyczekiwanych i głośnych premier – do nich bez wątpienia można zaliczyć produkcje Arkane Studios oraz Bethesda Softworks. Jeden z informatorów zasiewa jednak ziarno niepewności i twierdzi, że stan prac nie jest zadowalający.

Podczas pierwszej edycji Xbox Develope_Direct byliśmy świadkami wielu znaczących ogłoszeń – oprócz ujawnienia i dodania do katalogu Xbox Game Pass obiecującego Hi-Fi Rush od Tango Gameworks, ogłoszono termin debiutu wampirzej przygody, przedstawiono nową Forzę Motorsport oraz opublikowano gameplay Minecraft Legends. Zapowiada się naprawdę interesujący rok, choć nie wszyscy są o tym przekonani...

Insider ukrywający się pod pseudonimem Horns jeszcze przed zapowiedzianym pokazem Microsoftu miał zdradzić szereg szczegółów dotyczących premiery Hi-Fi Rush. Jednocześnie przekazał informacje, które mogą zaniepokoić społeczność Xboksa.

Horns twierdzi, że Starfield i Redfall są „w dość ciężkim stanie”, a deweloperzy potrzebują znacznie więcej czasu na zakończenie prac, lecz włodarze giganta z Redmond naciskają, by tytuły zostały wydane jak najwcześniej. Chodzi między innymi o nadrobienie pewnych strat finansowych, które zostały ujawnione w trakcie ostatniego raportu finansowego.

„Redfall nadchodzi jako pierwszy, a nadal jest w surowym stanie i najpewniej [deweloperzy-przyp.red.] powinni skorzystać z dokładniejszej kontroli jakości. Nadal jego stan jest lepszy niż Starfielda".

Jednocześnie informator dodaje, że twórcy z Bethesdy proszą Microsoft o więcej czasu na przygotowanie Starfielda. Jeżeli kosmiczna przygoda zadebiutowałaby rzeczywiście czerwcu, to oznaczałoby, że Amerykanie zdecydowanie się pospieszyli, a wersja końcowa nie będzie odznaczać się należytą jakością. Horns sugeruje, że raczej powinniśmy spodziewać się gry w okresie jesiennym.

„Bethesda chce więcej czasu ze Starfieldem i jeśli go dostaną, Starfield pojawi się jesienią 2023 roku. Jeśli MS dopnie swego, to ukaże się w tym roku fiskalnym. Jeśli Starfield pojawi się w czerwcu spodziewajcie się, że będzie w ciężkiej formie."

Co więcej, insider sądzi, że podobny jest stan Diablo 4, a debiut 6 czerwca jest „wątpliwy”. Oczywiście, musimy te doniesienia potraktować z pewnym dystansem i poczekać na oficjalne informacje ze strony ekip Phila Spencera. Jak na razie wiemy, że premiera Redfall odbędzie się 2 maja – zapewne kolejne wydania pokazów Xboksa przyniosą nam następne konkrety.

Źródło: The Gamer

Komentarze (228)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper