Xbox „werbuje dzieci do polityki klimatycznej”? Dziennikarze i politycy ze Stanów Zjednoczonych odlatują

Gry
1406V
Xbox i poltyka
Wojciech Gruszczyk | 25.01, 14:26

Amerykańska korporacja zaproponowała graczom możliwość oszczędzania pieniędzy przez tryb oszczędzania energii. Sytuacja jednak nie spodobała się amerykańskim politykom, którzy uważają, że korporacja chce w ten sposób zaciągnąć dzieci do tematów polityki.

Na początku roku Microsoft przedstawił plan, dzięki któremu gracze będą mogli zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie Xboksy mają być pierwszymi konsolami „świadowymi emisji dwutlenku węgla”.

Sytuacją dość niespodziewanie zainteresowali się republikańscy politycy ze Stanów Zjednoczonych, którzy uważają, że Microsoft chce w ten sposób zaangażować młodych graczy w tematy polityki i zmian klimatu, a sama korporacja w odpowiedni sposób nie walczy z tworzonymi przez siebie zanieczyszczeniami. Na początku temat został przedstawiony przez Fox News:

„Fox & Friends dołącza do nowego punktu rozmowy o fałszywej wojnie kulturowej MAGA „Woke Xbox” (ogłosili, że dodają tryb oszczędzania energii): „Próbują zwerbować twoje dzieci do polityki klimatycznej w młodym wieku”. Gospodarz - „Masz rację – oni idą po dzieci!”

Sytuację skomentował także kongresmen Troy Nehls:

„Chcą zabrać wam broń.

Chcą zabrać wasze kuchenki gazowe.

A teraz chcą zabrać ci Xboxa.

Co dalej?”.

W podobnych słowach wypowiedział się Ted Cruz, reprezentant Teksasu w Senacie USA:

„Najpierw kuchenki gazowe, potem twoja kawa, a teraz próbują dorwać twojego Xboksa”.

Wielu graczy komentuje sprawę podkreślając, że Microsoft chce po prostu zapewnić graczom wybór i wpłynąć pozytywnie na oszczędności – w końcu żyjemy w bardzo trudnych czasach, a rachunki za prąd stale rosną.

Źródło: washingtonpost

Komentarze (117)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper