The End of the Sun. Polska gra o życiu dawnych Słowian z demem. Intrygująca wizja po sukcesie na Kickstarterze

Gry
594V
Sun
Bartosz Dawidowski | 25.01, 12:01

Na naszym gamingowym radarze pojawiła się bardzo ciekawa produkcja indie z Polski. To The End of the Sun, które już można sprawdzać w formie wersji demonstracyjnej.

Zbiórka na Kickstarterze, która ruszyła w 2020 roku zakończyła się sukcesem a The End of the Sun nabiera już finalnych kształtów. Gra, która zabierze nas do świata pogańskich Słowian doczekała się wersji demonstracyjnej, która jest dostępna za darmo na Steam. Pliki możecie pobrać z tego miejsca.

The End of the Sun to gra z kamerą FPP, w którym zwiedzimy „słowiański świat fantasy”. W tytule wcielamy się w bohatera obdarzonego zdolnością podróżowania w czasie, który przybywa do tajemniczej wioski, modelowanej na bazie muzeum etnograficznego (autorzy zeskanowali budynki z wielu placówek historycznych, by jak najwierniej zrealizować swoją wizję).

Tytuł trafi na rynek PC w IV kwartale 2023 r.

Główne atrakcje The End of the Sun:

  • Zeskanowane muzea etnograficzne – Pragnąc uzyskać unikalną grafikę, odwiedziliśmy muzea etnograficzne. Tam za pomocą fotogrametrii zeskanowaliśmy setki przedmiotów oraz całe budynki, dzięki czemu możesz podziwiać je w grze, niemalże takimi, jakimi są w rzeczywistości.
  • Podróże w czasie – Przemieszczaj się pomiędzy czterema głównymi porami roku, oddalonymi od siebie o wiele lat. Poznaj historię tych samych bohaterów w różnym wieku ich życia. Użyj swojej mocy, by rozwikłać tajemnice!
  • Nieliniowa angażująca opowieść – Doświadczaj poszczególnych fragmentów wciągającej fabuły we własnym tempie i w momencie, w którym masz na to ochotę.
  • Konsekwencje manipulacji czasem – Ustawiaj ścieżki losu i przywracaj bieg wydarzeń na właściwy tor, aby odkryć kolejne fragmenty opowieści i świata. Zdarzenia z przeszłości mają wpływ na przyszłość.
  • Słowiańska kultura – Przyglądaj się dawno zapomnianym codziennym czynnościom jak i przedmiotom nieużywanym już w dzisiejszych czasach.
  • Eksploracja i otwarty świat – Podróżuj pomiędzy domostwami i okolicami wioski, dowiadując się szczegółów tajemnicy, która tam spoczywa.
  • Dynamiczne środowisko – Pora doby, pogoda oraz oświetlenie zmienia się płynnie i dynamicznie na twoich oczach, gdy odkrywasz kolejne części tajemnicy.
Źródło: https://polskigamedev.pl/the-end-of-the-sun-ruszyla-zbiorka-na-kickstarterze/

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper