Hideo Kojima Selected – twórca przedstawia najlepsze produkcje z 2022 roku. Cyberpunk Egderunners wyróżniony

Gry
1736V
Hideo Kojima
Iza Łęcka | 25.01, 13:44

Charyzmatyczny deweloper odpowiedzialny za rozwój serii Metal Gear Solid podsumowuje miniony rok, lecz tym razem nie koncentruje się na branży gier, a pragnie podzielić się zestawieniem ulubionych produkcji, które miał okazję oglądać.

Hideo Kojima jest twórcą, którego jedni kochają, a inni nienawidzą, lecz zdecydowanie nie można mu odmówić pomysłowości i kreatywności, która ma niebagatelny wpływ na klimat oraz styl jego produkcji. Od dawna nie ukrywa on, że chce pracować nad „wizualnymi projektami” i pragnie przekroczyć sferę gier, sięgając dalej – zresztą, zapowiedź filmu „Death Stranding” dobitnie potwierdza, że autor ma jeszcze wiele pomysłów i nieobca jest mu branża filmowa.

Tym razem Japończyk dzieli się zestawieniem ulubionych filmów oraz seriali, jakie oglądał w 2022 roku. Na liście nie brakuje najgłośniejszych hitów kinowych („Avatar: Istota wody”, „Top Gun: Maverick”, „Nie!”, „Najgorszy człowiek na świecie”), popularnych historii debiutujących na platformach SVOD – takich jak „Na zachodzie bez zmian”, „Guillermo Del Toro: Pinokio”, „Rozdzielenie” – oraz opowieści nakręconych przez twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pierwotnie podsumowanie miało być jednym z tematów podcastu nagrywanego przez Hideo.

„Byłem przygotowany, aby ogłosić to na moim podcaście "Brain Structure" na początku roku, ale nie zmieściłem tego w pierwszym sezonie, więc zdecydowałem się na ogłoszenie na Twitterze. Jest kilka starych, ale oto 12 filmów wydanych w Japonii w 2022 roku”.

„Są to filmy międzynarodowe, ale wybrałem też 2 filmy japońskie, 2 seriale telewizyjne i 2 anime. Nie są one uwzględnione zgodnie z miejscem w rankingu, ale w kolejności, w jakiej je oglądałem”.

Na uwagę zasługuje także fakt, że Kojima wyróżnił Cyberpunk: Edgerunners. To nie pierwszy raz, gdy doświadczony deweloper docenia animację Netflixa i CD Projekt RED, która spotkała się z kapitalnym przyjęciem. Wiemy jednak, że drugi sezon nie powstaje.

Widzieliście wszystkie ulubione produkcje Kojimy? ;)

Źródło: Twitter: HIDEO_KOJIMA_EN

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper