Microsoft z dużą awarią sieciowych funkcji. Szwankuje Xbox Live, MS Store oraz usługi 365

Technologie
1946V
Microsoftq
Bartosz Dawidowski | 25.01, 11:00

Setki tysięcy użytkowników z całego świata zgłaszają od kilku godzin problemy z działaniem usług Microsoftu, przede wszystkim związanych z Office 365. Kłopoty występują też niestety z Xbox Live.

Na całym świecie pojawiają się raporty o błędnym działaniu usług Microsoft 365, m.in. z funkcjonowaniem OneDrive, Outlooka czy z MS Teams. Problemy mają występować też z Xbox Live.

Microsoft wydał już w tej kwestii kilka komunikatów na oficjalnym profilu Twitter. Według najnowszego ogłoszenia amerykańskiego giganta sytuacja ma już wracać do normy po kilku godzinach zakłóceń.

Na stronie wsparcia Xbox Live wciąż widnieje informacja o „dużej awarii” Xbox Live w zakresie działania kont użytkowników, funkcjonowania Microsoft Store (niemożliwość kupowania gier), aktywności społecznościowych użytkowników i rozgrywki multiplayerowej (w zakresie matchmakingu). Miejmy nadzieję, że cała awaria już się kończy i wszystkie usługi Microsoftu wrócą do normalnego działania. Według informacji z oficjalnej strony wsparcia Xbox Live niedostępne są obecnie serwery The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited.

Microsoft mierzy się ostatnio z innymi trudnościami. Firma ogłosiła, że musi zwolnić 10 tysięcy swoich pracowników.

Aktualizacja: 

Pojawił się komunikat, że usługi Xbox Live wracają do normalnego działania.

Źródło: https://support.xbox.com/en-US/xbox-live-status https://www.reuters.com/technology/microsoft-teams-down-thousands-users-india-downdetector-2023-01-25/

Komentarze (133)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper