Superbohaterskie filmy z MCU nigdy nam się nie znudzą? Kevin Feige jest pewny swojego projektu

Filmy/seriale
490V
Spider-Man: No Way Home. Co zdradza nam drugi pełnoprawny zwiastun? 
Wojciech Gruszczyk | 24.01, 20:26

Marvel Cinematic Universe systematycznie otrzymuje nowe filmy oraz seriale, a szef całego projektu ma plany na kolejne lata, podczas których zobaczymy dziesiątki kolejnych produkcji. Kevin Feige jest przekonany o dalszym sukcesie MCU.

Marvel Cinematic Universe pozwoliło nam poznać wiele ciekawych historii superbohaterów, ale można odnieść wrażenie, że IV Faza MCU nie zaoferowała odpowiednich wrażeń, ponieważ nie wszystkie prezentowane historie cieszyły się największym zainteresowaniem.

Kevin Feige nie przejmuje się jednak opiniami, ponieważ jego zdaniem superbohaterskie kino ma przed sobą wiele dobrych lat. Prezes Marvel Studios w rozmowie z The Movie Business Podcast potwierdził, że najważniejsze jest dobre opowiedzenie historii – jeśli to się uda, to MCU będzie świętować kolejne sukcesy:

„Zrozumiałem, że jeśli dobrze opowiemy daną historię i zekranizujemy ją w taki sposób, że po tych 22 latach publiczność wciąż nas ogląda - tutaj pukam w niemalowane - możemy robić najprzeróżniejsze filmy, które łączą tylko dwie rzeczy: logo Marvel Studios i pomysł zaczerpnięty z naszej wydawniczej historii”.

Prezes Marvela potwierdził, że pracuje w Marvelu od przeszło 22 lat i już dobre dwie dekady temu ludzie go pytali „kiedy ta moda na komiksowe filmy się skończy?”, ale on jest przekonany, że widzowie nigdy nie będą mieć dość.

„Nie rozumiałem tego pytania. Dla mnie to było jak stwierdzenie, ile jeszcze ekranizacji książek można nakręcić po „Przeminęło z wiatrem”. Sądzicie, że publiczność znudzi się filmami opartymi na książkach? Nigdy byś o to nie zapytał, ponieważ większość ludzi rozumie, że książka może być wszystkim. Może opowiadać dowolną historię. Wszystko zależy więc od tego, jaką opowieść chcesz zekranizować. Osoby, które nie czytają komiksów, nie rozumieją, że z komiksami jest tak samo”.

Kevin Feige jest pewien, że filmy na podstawie komiksów nie znudzą się widzom, ponieważ historię będą prezentowane w odpowiedni sposób i fani stale będą otrzymywać nowe wydarzenia, które po prostu chcą oglądać.

Źródło: Variety

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper