Ród smoka – 2. sezon już powstaje, ale na premierę przyjdzie nam sporo zaczekać

Filmy/seriale
848V
Ród smoka (2022)
Wojciech Gruszczyk | 24.01, 21:18

Prequel „Gry o tron” okazał się wielkim sukcesem i osiągnął rekordową oglądalność dla HBO i HBO Max. Stacja już wcześniej zamówiła kontynuację i według najnowszych informacji – już pod koniec stycznia rozpoczęła się preprodukcja.

Wstępne prace nad 2. sezonem „Rodu smoka” miały rozpocząć się w październiku ubiegłego roku, jednak z powodu opóźnień dopiero teraz twórcy zebrali się w Leavesden Studios (Wielka Brytania), by pracować nad serialem, którego pierwsze epizody w zeszłym roku zostały bardzo dobrze przyjęte przez widzów.

Wiadomość potwierdziła Redanianintelligence, jednak dziennikarze nie mają pewności, czy nie zmienił się harmonogram samego nagrywania scen – według wcześniej uzyskanych informacji, zdjęcia do 2. sezonu „Rodu smoka” miały trwać od marca do czerwca.

Dziennikarze podkreślają, że prace na planie również mogły zostać odrobinę przesunięte, jednak niezależnie od tej decyzji możemy mieć pewność jednego – „Ród smoka” nie powróci w 2023 roku. Premiera serialu jest zaplanowana dopiero na 2024 rok.

Musimy pamiętać, że sporo w tym wypadku zależy od okoliczności – podczas prac na planie nie mogą pojawić się problemy, a dodatkowo po przygotowaniu scen, rozpocznie się długi proces postprodukcji, który w przypadku tak wielkich projektów trwa nawet kilka miesięcy.

Źródło: Redanianintelligence

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper