Streamerka kontroluje Elden Ring za pomocą mózgu. Gameplay robi duże wrażenie

Gry
3137V
Perrikaryal Elden Ring
Wojciech Gruszczyk | 24.01, 14:00

W ostatnich tygodniach gracze zachwycali się możliwościami streamerki, która jednocześnie grała w Elden Ring na PlayStation 5 i PC. Teraz jednak nadszedł czas na kolejny nietypowy pomysł – Perrikaryal kontroluje grę za pomocą swoich myśli.

Perrikaryal wpadła na ciekawy pomysł, który może zrobić furorę na Twitchu. Streamerka wykorzystała elektroencefalografię do pomiaru funkcji swojego mózgu, a następnie zajęła się mapowaniem określonych rodzajów aktywności swojego ciała do różnych działań w grze. W rezultacie, gdy dziewczyna pomyśli o umiejętności, to jednocześnie na ekranie postać rozpoczyna działanie. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku uników czy też nawet samego chodzenia.

Perrikaryal wciąż szkoli się w takim nietypowym kontrolowaniu bohatera, a jej misją jest ukończenie całego Elden Ring za pomocą mózgu. Można odnieść wrażenie, że jest to wyłącznie kwestia czasu, ponieważ jej gameplay już teraz wygląda dobrze.

„Gra w Elden Ring... swoim mózgiem. Streamerka Twitcha @perrikaryal podłączyła EEG do swojego mózgu, gdzie różne aktywności mózgu są kluczem do różnych zdolności w grze. Jestem cholernie oszołomiony”.

„Przyszłością byłoby dołączenie różnych aktywności mózgu do wielu różnych zdolności w grze, ale to bardzo trudne dla programu, aby zróżnicować taką aktywność, Perri powiedział mi, że wymaga godzin treningu i dopracowania dla każdej akcji”.

Jak widać kolejny raz jesteśmy świadkami, jak ciekawy pomysł może odświeżyć klasyczną rozgrywkę. Perrikaryal zrealizowała projekt i teraz jej streamy na pewno będą cieszyć się większym zainteresowaniem.

Źródło: escapistmagazine

Komentarze (71)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper