SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2014 18:55
Sony zamyka PlayStation Home - eksmisje graczy zaplanowano na marzec
1657V

Sony zamyka PlayStation Home - eksmisje graczy zaplanowano na marzec

W 2008 roku Sony otworzyło przed nami drzwi domu i zaprosiło do przygotowywania mieszkań, upiększania salonów, kupowania nowych ciuszków i urządzania imprez dla znajomych. Robił to ktoś z Was? Pewnie nie, więc nie będziecie tęsknić za PlayStation Home.

Ten pomysł od samego początku prezentował się dość kontrowersyjnie. No może na pierwszych materiałach promocyjnych dało się dostrzec „magię”, ale trudno ukryć, że realizacja projektu od początku była słaba i nie przyciągnęła do siebie klientów.

Słyszałem legendy o graczach, którzy spędzali w swoich wirtualnych mieszkaniach więcej niż kilka godzin. Sony pewnie od dawna wiedziało, że ten pomysł nie trafił do zainteresowanych i w końcu postanowiono zamknąć projekt.  

Wyprowadzka wszystkich mieszkańców PlayStation Home jest zaplanowana na 31 marca 2015 roku, ale Japończycy aż do 12 listopada 2014 roku zamierzają udostępniać nową zawartość. Gracze z Europy będą mogli pobierać ciuszki do 3 grudnia.

Będziecie tęsknić? ;)

Dla ciekawskich – tak w 2008 roku Sony reklamowało usługę:

Źródło: http://www.community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Home/PlayStation-Home-Server-Closure-Notice/td-p/22271721

Tagi: playstation 3 playstation home