Google potwierdza jeszcze większe zwolnienia od Microsoftu. Firma rezygnuje z tysięcy pracowników

Technologie
3346V
Google logo
Wojciech Gruszczyk | 20.01.2023, 17:53

W tym tygodniu informowaliśmy o rekordowych zwolnieniach u producenta Xboksów, ale okazuje się, że to dopiero początek dużych restrukturyzacji u gigantów z branży IT. Google potwierdziło fatalną wiadomość.

Szef Microsoftu potwierdził trudne czasy dla branży IT i jak widać Satya Nadella mógł mieć rację – Google potwierdziło, że zwolni 12 000 specjalistów. Sundar Pichai poinformował, że firma rekrutowała ludzi w „innej rzeczywistości gospodarczej”, więc musi teraz stanąć przed zwolnieniem wielu doświadczonych osób.

Dalsza część tekstu pod wideo

CEO Google w wypowiedzi zaznaczył, że jego korporacja musi pożegnać „niektórych niesamowicie utalentowanych ludzi”, którzy w ostatnich miesiącach dołączyli do firmy – Google walczyło, by móc ich przyłączyć do swoich zespołów, ale w ostateczności zainteresowani muszą szukać nowych miejsc pracy. To największa fala zwolnień w historii Google.

Google poinformowało już wszystkich pracowników, którzy otrzymali pakiet wsparcia – między innymi 16-tygodniowe wynagrodzenie na odprawie, premie za 2022 rok oraz zaoferuje 6-miesięczną opiekę zdrowotną wraz z dostępem do usług pośrednictwa pracy i wsparcia imigracyjnego.

Warto przypomnieć, że wiadomość ta przychodzi tuż po zakończeniu działania Stadii. Usługa, która miała zrewolucjonizować branżę gier, została wyłączona w tym tygodniu.

Źródło: IGN

Komentarze (131)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper