Apple MacBook Pro za ponad 40 tysięcy zł. Producent ujawnił nowy sprzęt dla wymagających

Technologie
2266V
Apple MacBook Pro
Wojciech Gruszczyk | 17.01, 15:43

Apple kilka godzin temu zamknęło swój sklep, co tylko potwierdziło wcześniejsze plotki dotyczące wrzucenia do oferty nowych urządzeń. MacBook Pro i Mac mini powróciły w ulepszonych wydaniach, ale klienci muszą rozbić dużą świnkę skarbonkę.

Apple ujawnił tegorocznego MacBooka Pro, który został wyposażony w czip M2 Pro lub M2 Max, co ma znacząco poprawić jego wydajność i zadbać o energooszczędność. Korporacja potwierdza, że przygotowała „nową generację” swoich podzespołów, by użytkownicy mogli pracować w jak najlepszych warunkach:

„M2 Pro zapewnia moc do realizacji wyjątkowo wymagających projektów. Dzięki CPU z nawet 12 rdzeniami i systemowi Neural Engine nowej generacji cokolwiek robisz – od sortowania i edycji tysięcy obrazów po symulacje oparte na obliczeniowej dynamice płynów – wszystko śmiga jak nigdy. A GPU z nawet 19 rdzeniami solidnie podkręca wydajność grafiki, kiedy ciężko pracujesz lub intensywnie grasz”.

„Potężny i wydajny czip M2 Max otwiera nowe horyzonty przed Twoją kreatywnością. Z tym samym co w M2 Pro 12-rdzeniowym CPU nowej generacji ma aż dwa razy większą przepustowość pamięci, do trzech razy większą pamięć zunifikowaną i nawet 38 rdzeni GPU. Pozwala to na renderowanie wyjątkowo złożonych efektów, łączenie ogromnych ujęć panoramicznych i projektowanie skomplikowanych wizualizacji 3D na niespotykaną dotąd skalę”.

Duża moc to w tym wypadku nie tylko wielka odpowiedzialność, ale również ogromna cena – urządzenie możemy kupić w dwóch wersjach (14-calowy lub 16-calowy) i jeśli zdecydujecie się na większy ekran to możecie zapłacić nawet 38 999 zł lub 41 948,98 zł z zainstalowanym oprogramowaniem.

„Apple M2 Max z 12-rdzeniowym CPU, 38-rdzeniowym GPU i 16-rdzeniowym systemem Neural Engine

96 GB zunifikowanej pamięci RAM

8 TB pamięci masowej SSD

16-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR²

Trzy porty Thunderbolt 4, port HDMI, gniazdo na kartę SDXC, gniazdo słuchawkowe, port MagSafe 3

Zasilacz USB-C o mocy 140 W

Podświetlana klawiatura Magic Keyboard z Touch ID – angielski (międzynarodowy)

Final Cut Pro

Logic Pro”

Muszę jednak zaznaczyć, że jest to najbardziej wypasione wydanie z 96GB pamięci RAM czy też 8TB pamięci masowej SSD. Jeśli zdecydujecie się na najtańsze wersją to zapłacicie „zaledwie” 20 999 zł.

Natomiast nowy Mac mini kupicie od 3499 zł, ale najdroższe wydanie (mocniejszy procesor, 32GB pamięci RAM, 8TB pamięci masowej SSD, 10 Gigabit Ethernet, oprogramowanie) to przyjemność za 29 648,98 zł.

Źródło: Apple

Komentarze (93)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper