Konami chwali Bloober Team. Polacy „robią coś niesamowitego” przy Silent Hill 2 Remake

Gry
1924V
Silent Hill 2 Remake
Wojciech Gruszczyk | 16.01.2023, 20:07

Nadal czekamy na kolejną prezentację Silent Hill 2 Remake, ale możemy mieć pewność, że Konami jest pod dużym wrażeniem najnowszej produkcji Bloober Team. Japończycy chwalą tytuł zmierzający wyłącznie na PS5 i PC.

Konami zapowiedziało serię nowych produkcji z serii Silent Hill i obok kilku zupełnie nowych tytułów, wyróżnia się produkcja Bloober Team, ponieważ Polacy zajęli się pełnym odświeżeniem kultowego Silent Hill 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

W sprawie gry wypowiedzieli się przedstawiciele Konami, którzy nie ukrywali zachwytów – Motoi Okamoto (producent serii) wspomniał o tym, jak Polacy traktują gry oraz samą markę Silent Hill:

„Mam wrażenie, że traktują swoją pracę bardzo poważnie i wierzą, że gry wideo są sztuką nawet bardziej niż nam się wydaje. Japończycy są tak nieśmiali, gdy chodzi o określanie gier wideo jako sztuki, wiesz? Ale czuję, że oni naprawdę w to wierzą. To właśnie dlatego traktują artystyczny dźwięk i wizualizacje Silent Hill z tak wielkim szacunkiem”.

Deweloperzy zachwycili Konami wykonaniem miasta oraz zaoferowaniem odpowiedniej atmosfery w Silent Hill 2 Remake:

„Na początek, Bloober Team jest niesamowicie utalentowany w tworzeniu środowisk. Możesz naprawdę doświadczyć tego co czuje James po prostu spacerując po zamglonym mieście. Myślę, że są świetni w tworzeniu tła, środowisk i atmosfery. Do tego wkładają wiele uwagi w walkę, aby uczynić rozgrywkę o wiele głębszą. Postrzegam ich jako bardzo pracowite osoby, które są pełne miłości do Silent Hill”.

Masahiro Ito (artysta koncepcyjny) podzielił zdanie Motoi Okamoto i wspomniał, że jest „bardzo zadowolony z jakości miasta i atmosfery Silent Hill 2, którą tworzą”.

„Naprawdę mam wrażenie, że szanują oryginał, jednocześnie dbając o to, by urządzić wszystko po swojemu”.

Japończyk „wierzy z całego serca”, że Bloober Team „stworzy coś niesamowitego”. W pozytywnych słowach o pracy Polaków wypowiedział się także Akira Yamaoka (kompozytor), który miał okazję współpracować z rodzimym studiem przy The Medium:

„Jako twórcy gier możemy powiedzieć, jak bardzo kochają Silent Hill. To też coś więcej niż tylko miłość. Wyczuwam silny szacunek dla tego tytułu, a oni przekraczają moje oczekiwania. Myślę, że gdy produkcja zadebiutuje, to będzie to gra stworzona z prawdziwą troską o to, jak przywrócić ją w dzisiejszych czasach”.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper