PS VR2 raczej nie otrzyma nieoficjalnego wsparcia na PC. Gracze nie mogą liczyć na powtórkę z PlayStation VR

Gry
1904V
PS VR2
Wojciech Gruszczyk | 16.01, 20:54

PS VR2 ma oficjalnie współpracować wyłącznie z PlayStation 5 i najwidoczniej jedynie Sony może opracować odpowiedni sterownik umożliwiający rozgrywkę na PC. Sytuację przedstawił autor plików, dzięki którym pierwsze PS VR można włączyć na komputerach osobistych.

PlayStation VR 2 nie otrzyma wstecznej kompatybilności i urządzenie będzie współpracować wyłącznie z PlayStation 5.Sony w pewien sposób zamknęło platformę, która zdaniem producenta ma zapewnić prawdziwie next-genowe wrażenia.

Jeden z graczy zapytał na Reddicie, jak będzie wyglądać sytuacja z PS VR2 na PC – zainteresowany miał nadzieję na powtórkę sytuacji z PlayStation VR, które choć nie otrzymało oficjalnego wsparcia od Sony, to jednak jeden z graczy przygotował nieoficjalne sterowniki. Z nowym urządzeniem sytuacja wygląda znacznie gorzej.

„Zmarnowałbyś swoje pieniądze, ponieważ nie ma gwarancji, że kiedykolwiek będziesz mógł go użyć na PC i istnieje całkiem spora szansa, że nie będziesz mógł. Oryginalny PSVR jest (pod względem elektroniki) odpowiednikiem monitora, więc uzyskanie na nim sygnału wideo jest stosunkowo proste. Odczytywanie czujników itp. wymagało sporo inżynierii wstecznej i co najmniej roku od premiery, zanim ktokolwiek na to wpadł. Potem minęło jeszcze kilka lat, zanim nadawał się do użytku jako zestaw PC VR. W przypadku śledzenia i kontrolerów (używając oryginalnego sprzętu) jest nadal bardzo dużo pracy do wykonania, ponad 5 lat od wydania. To wszystko bez wysiłków Sony, aby uniemożliwić użytkownikom spoza PS4 korzystanie ze sprzętu”.

Wiadomość potwierdził iVRy, który zajmował się opracowaniem plików, dzięki którym PlayStation VR działa na PC. Twórca sterownika spekuluje nawet, że tym razem Sony może zaszyfrować sygnał, co całkowicie uniemożliwi współpracę PS VR 2 i PC, a nawet jeśli tego nie zrobi, to... w najlepszej sytuacji gracze będą mogli grać na PlayStation VR 2 na komputerach osobistych dopiero za kilka lat.

„Nawet jeśli nie mają [zaszyfrowanych danych headsetu], zajęłoby to dużo inżynierii wstecznej (czytaj kilka lat) tylko po to, aby uzyskać obraz na zestawie słuchawkowym. Następnie jest śledzenie, które musiałoby być opracowane, ponieważ nie ma gotowego trackera SLAM dostępnego dla Windowsa (zakładając oczywiście, że protokół kamery został odwzorowany). Następnie kontrolery itd. itp.”.

Jednym zdaniem – w tej sytuacji Sony musi zdecydować się na wydanie sterowników, ponieważ w innej sytuacji PlayStation VR 2 będzie współpracować wyłącznie z PlayStation 5.

Źródło: Roadtovr

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper