Silent Hill „będzie kontynuowany”. Konami szuka kolejnych studiów indie, które zajmą się rozwijaniem gier

Gry
965V
Silent Hill 2 Remake
Wojciech Gruszczyk | 16.01, 17:10

Konami potwierdziło plany dotyczące serii Silent Hill. Firma w zeszłym roku zapowiedziała kilka nowych gier, a okazuje się, że gracze mogą liczyć na znacznie więcej. Japończycy rozmawiają już z kolejnymi studiami, które będą rozwijać gry z tego przerażającego uniwersum.

Silent Hill 2 Remake, Silent Hill F, Silent Hill Townfall oraz Silent Hill: Ascension zostały ujawnione w zeszłym roku, a według plotek w 2023 roku zagramy w produkcję Bloober Team. Polacy mają kończyć prace nad grą.

W najnowszym wywiadzie z redakcją IGN Japan (za VGC) Motoi Okamoto potwierdził, że firma chce rozwijać różne projekty z uniwersum Silent Hill i z tego powodu deweloperzy muszą pracować z zewnętrznymi twórcami.

„Tylko tyle możemy zrobić sami, co oznacza, że musimy współpracować z wieloma różnymi twórcami indie, jeśli chcemy zrobić wiele różnych gier z serii Silent Hill. Dlatego wykonaliśmy ruchy, aby współpracować z ludźmi z całego świata, którzy chcą tworzyć produkcje Silent Hill i zwróciliśmy się do Bloober Team, a także Anapurna Interactive i No Code”.

Konami zbiera teraz zgłoszenia od kolejnych deweloperów, ponieważ jak podkreślił Motoi Okamoto – japońskie studio dotychczas nie mogło oficjalnie zachęcać twórców do współpracy, ale zeszłoroczna prezentacja sprawiła, że kolejne studia chcą rozwijać gry w tym IP.

„Możemy to zrobić teraz, więc jeśli twórcy z całego świata, którzy kochają Silent Hill, przyniosą nam swoje propozycje, obiecuję przejrzeć każdą z nich”.

Japończycy odrzucili kilka propozycji i wciąż rozmawiają z deweloperami, by móc zrealizować następne koncepcje, a Motoi Okamoto potwierdził, że seria Silent Hill na pewno będzie kontynuowana, więc gracze mogą oczekiwać następnych produkcji.

Źródło: VGC

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper