Velma wielkim sukcesem HBO Max! Krytyczne opinie nie zaburzyły głośnej premiery

Filmy/seriale
1858V
Velma (2023)
Iza Łęcka | 16.01.2023, 09:47

Od publikacji pierwszego zwiastuna „Velma” nie może pochwalić się zbyt dobrym przyjęciem, lecz to nie przeszkadza ekipie odpowiedzialnej za animację w świętowaniu. Produkcja podbija rankingi oglądalności HBO Max.

„Velma” jest najnowszym prequelem „Scooby-Doo” koncentrującym się na najbardziej błyskotliwej i rozsądnej członkini Tajemniczej Spółki, która podejmuje się rozwiązywania pierwszych zagadek w murach szkoły średniej. Na ekranie nie zabrakło Freda, Daphne i Kudłatego, lecz pomysł na każdą z tych postaci zdecydowanie odbiega od wizji zaprezentowanej w dotychczasowych przygodach „wścibskich dzieciaków”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy nie pozostawiają złudzeń co do seksualności Velmy, ukazują gburowatość i mizoginię Freda, jeszcze mocniej zarysowują nieporadność Kudłatego czy też podkreślają manię wyższości Daphne. Animacja jest polecana przez zaledwie 55% krytyków oraz 7% widzów (na serwisie Rotten Tomatoes) – pod tym względem jest to druzgocąca porażka platformy SVOD.

Śmiało można jednak stwierdzić, że „nieważnie, jak mówią, byleby oglądali”, okazuje się bowiem, że „Velma” to „największy debiut animowanego serialu HBO Max Original w historii”.

„Jak widzę, sezon na wścibstwo przebiega zgodnie z planem”.

Jak wskazują informacje zamieszczone w Entertainment Identifier Registry (EIDR), Warner Bros. i HBO Max miały już przystąpić do prac nad następnym sezonem serii. Zgodnie z zarejestrowanymi szczegółami drugi sezon miałby liczyć 11 odcinków. Choć włodarze platformy jeszcze oficjalnie nie przekazali wiadomości, w obliczu takiej popularności animacji niebawem możemy być świadkami stosownego ogłoszenia.

Źródło: Twitter: velmatheseries, ScreenRant

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper