The Callisto Protocol kosztowało grube miliony i nie spełniło oczekiwań? Twórcy liczyli na lepszą sprzedaż

Gry
3698V
callisto
Kajetan Węsierski | 15.01.2023, 08:30

The Callisto Protocol było jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji końcówki minionego roku i jednocześnie horrorem, po którym wielu fanów gatunku obiecywało sobie naprawdę sporo. Ostatecznie wyszło dobrze, choć obyło się bez szału. Tytuł znalazł swoją grupę odbiorców, ale pojawiło się także sporo głosów, że pod wieloma względami najzwyczajniej w świecie niedomaga. Koniec końców mamy do czynienia z pozycją poprawną.

Wychodzi jednak na to, że o ile spełniła oczekiwania niektórych fanów, o tyle inaczej ma się sprawa w kontekście wydawców. Jak wynika z raportu, który pojawił się wczoraj w Internecie, KRAFTON za wyprodukowanie przez Striking Distance Studios rzeczonej gry, zapłacił 162 miliony dolarów! I tu zaczynają się problemy, albowiem okazuje się, że na ten moment daleko do wyjścia na plus, albowiem gra nie spełnia oczekiwań sprzedażowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według założeń celowano w wynik pięciu milionów (co przy tym gatunku i zupełnie nowej marce wydaje się absurdalnym planem), a obecnie sytuacja wygląda tak, iż przewiduje się, że w tym roku uda się dobić do granicy... Dwóch milionów. Sytuacja daleka od komfortowej i trudno sobie wyobrazić, aby udało się zrealizować plany. I można z dużym przekonaniem założyć, że nie doczekamy kontynuacji - a przynajmniej nie tak wysokobudżetowej.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: DSO Gaming

Komentarze (167)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper