Ranking sprzedaży na Steam. Gracze kupują preordery Hogwarts Legacy skuszeni opcją zabawy przed premierą

Gry
1124V
Hogwarts
Bartosz Dawidowski | 09.01, 13:46

Możemy już sprawdzić, jak rozchodziły się gry w pierwszym tygodniu 2023 roku. Okazuje się, że fani już masowo nabywają cyfrowe preordery Hogwarts Legacy.

Do premiery Hogwarts Legacy zostało jeszcze trochę czasu (gra trafi na rynek 10 lutego 2023 roku), ale produkcja już cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Steam. Wszystko dzięki sprzedaży preorderów. Tytuł kosztuje w przedsprzedaży na Steam, w podstawowej wersji, 269 zł. Jedynym bonusem, który otrzymujemy w tym przypadku jest Onyksowy Hipogryf (skórka wierzchowca). Osoby, które kupiły już, lub kupią Deluxe Edition, otrzymają dodatkowo 72-godzinny wcześniejszy dostęp do Hogwarts Legacy, dzięki czemu rozgrywkę będą mogły rozpocząć już 7 lutego 2023 roku (taka opcja istnieje również w przypadku wydań Deluxe na PS5 i XSX/XSS). Zapewne właśnie ten bonus sprawia, że dzieło szykowane przez Avalanche Software wyprzedza w najświeższym rankingu na Steam nawet FIFA 23, Cyberpunka 2077 czy Red Dead Redemption 2.

Wydawca Hogwarts Legacy już zapowiedział, że gra uzyskała złoty status w wersji na PS5, XSX/XSS oraz PC. Nic już nie zagrozi wyznaczonemu terminowi premiery (10 lutego 2023 roku). Trochę dłużej na tytuł poczekają posiadacze PS4/XOne (4 kwietnia 2023 roku) i Switch (25 lipca 2023 roku).

Największym bestsellerem w kategorii software’u pozostał hit Steam, czyli Elden Ring, które już od kilku tygodni zajmuje pozycję lidera sprzedaży gier. Swoje miejsce zachował też Cyberpunk 2077. Gra CDP RED utrzymała się na piątej pozycji, po tym jak zdobyła nagrodę podczas Steam Awards 2022 w kategorii „Owoc Miłości”, za najlepsze wsparcie (według fanów) popremierowe w 2022 roku, poprzez różne aktualizacje.

Ranking sprzedaży na Steam (ostatni tydzień; wysokość przychodów):

  1. Steam Deck (hardware)
  2. ELDEN RING
  3. Call of Duty®: Modern Warfare II
  4. Hogwarts Legacy (preordery)
  5. Cyberpunk 2077
  6. Red Dead Redemption 2 
  7. Ready or Not
  8. EA SPORTS™ FIFA 23 
  9. God of War
  10. Project Zomboid

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: https://youtu.be/vRXGPwyfTCc

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper