Steam znów z rekordowymi wynikami. Na platformie jeszcze nigdy nie było takiego tłoku

Gry
2465V
Steam
Kajetan Węsierski | 08.01.2023, 10:30

Steam to bez wątpienia najpopularniejsza platforma z grami wideo na PC (a teraz także na specjalnym Steam Decku, który umożliwia korzystanie z niej w formie przenośnej na specjalnie przygotowanym do tego urządzeniu). Choć przez lata pojawiało się wiele kontrowersji, zawirowań i prób odbicia tronu pod kątem zainteresowania wśród graczy, to Valve wciąż trzyma się naprawdę bardzo dobrze.

Co więcej, popularność platformy cały czas rośnie! Jak poinformowała ekipa ze SteamDB, wczoraj - 7 stycznia - udało się jednocześnie pobić dwa rekordy! W grach jednocześnie przebywało wczoraj ponad 10 milionów graczy (w szczytowym momencie 10 080 827), a online na platformie było ponad 32 miliony użytkowników (32 186 301). W obu przypadkach liczby zdecydowanie działają na wyobraźnię i jasno pokazują, z jakim fenomenem mamy do czynienia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Co ciekawe, w przypadku tego drugiego rekordu, poprzedni utrzymywał się zaledwie od października ubiegłego roku (wtedy też jednocześnie Steama miało odpalone 30 milionów osób). To jasno wskazuje, że zainteresowanie rośnie, graczy jest coraz więcej, a kolejne rekordy będą prawdopodobnie bite znacznie częściej i szybciej, niż miało to miejsce wcześniej. A nam pozostaje się cieszyć - w końcu im więcej fanów branży, tym lepiej!

Dajcie znać, czy na co dzień korzystanie z platformy Valve!

Źródło: Twinfinite

Komentarze (168)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper