Silent Hill 2 Remake mógł być rozwijany przez inne studio. Bloober Team obawiało się odpowiedzialności

Gry
1404V
Silent Hill 2 Remake
Wojciech Gruszczyk | 06.01, 17:57

Konami zaproponowało przygotowanie Silent Hill 2 Remake różnym zespołom, ale w ostateczności to Bloober Team został wybrany i otrzymał możliwość odświeżenia kultowej gry. Maciej Głomb potwierdził, że polskie studio obawiało się podjęcia rękawicy.

Redakcja Gamingbolt odkrywa kolejne fragmenty wywiadu z producentem Bloober Team i Maciej Głomb wcześniej wspomniał o inspirowaniu się Resident Evil 2 Remake. Teraz dziennikarze potwierdzili sporą ciekawostkę – Konami zaoferowało przygotowanie gry innym studiom.

„Według mojej wiedzy, Konami rzeczywiście rozmawiało z innymi studiami o pomyśle remake'u Silent Hill 2. Moim zdaniem słusznie, bo taką grą powinni zająć się najbardziej zapaleni deweloperzy, nikt inny. To, że wybrali nas, było zarówno wielkim wyróżnieniem, jak i ogromnym zastrzykiem motywacji. Mamy ludzi, którzy znają oryginalną grę na wylot i myślę, że Konami zauważyło to dość szybko” – powiedział Maciej Głomb.

Konami uwierzyło w Bloober Team, które jednocześnie mogło skorzystać z pomocy doświadczonych deweloperów – Masahiro Ito (dyrektor artystyczny i projektant bestii) i Akira Yamaoka (kompozytor) „brali aktywny udział” w rozwoju gry i pomagali w opracowaniu produkcji zmierzającej wyłącznie na PS5 i PC.

Bloober Team początkowo nie było pewne, czy powinno rozwijać grę, jednak deweloperzy zdawali sobie sprawę, że to dla nich wielka szansa:

„Jak możecie sobie wyobrazić, kiedy zwrócili się do nas z ofertą, wahaliśmy się przez chwilę, rozważając ciężar odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Jednocześnie nie mogliśmy sobie wyobrazić, że ktoś inny robi remake poza nami; byliśmy pewni, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić grze podejście, na jakie zasługuje. Z perspektywy czasu, to był dobry wybór”.

Teraz Silent Hill 2 Remake jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier dla fanów horrorów i wielką nadzieją graczy na powrót serii Silent Hill na odpowiedni tor.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper