Tomb Raider, Deus Ex, Crystal Dynamics i Eidos Montreal zostały sprzedane za śmieszne pieniądze

Gry
2706V
Tomb Raider Unreal Engine 5
Wojciech Gruszczyk | 04.01, 19:28

Square Enix w zeszłym roku potwierdziło sprzedaż swoich zachodnich zespołów oraz wielu IP. Embracer Group kupiło między innymi prawa do przygotowywania gier z serii Tomb Raider oraz Deus Ex, a najnowszy dokument potwierdza ostateczną cenę.

2 maja Embracer Group potwierdziło chęć kupienia Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, Square Enix Montréal oraz katalogu gier zachodnich zespołów Square Enix. Początkowo szwedzki holding informował o „300 mln dolarów i spłacie zadłużeń”, ale dzisiaj w końcu poznaliśmy ostateczną kwotę, jaką korporacja zapłaciła za około 1100 specjalistów i ponad 50 IP.

EmbracerInvestor zajmujące się przedstawianiem ważnych informacji z Embracer Group, dotarło do dokumentu, który potwierdza, że trzy wymienione studia i takie marki jak Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain kosztowały zaledwie 344,4 mln dolarów:

„26 sierpnia 2022 roku Embracer Group $EMBRAC zakończyła przejęcie Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, Square Enix Montréal i powiązanych IP od Square Enix.

Cena przejęcia nigdy nie została ujawniona. Aż do teraz. Firma zapłaciła 344,446,000 dolarów”.

Są to naprawdę śmieszne pieniądze, ponieważ Crystal Dynamics oraz Eidos-Montréal to zespoły, które systematycznie wrzucają na rynek mocne i cenione gry. Ta pierwsza ekipa potwierdziła już prace nad nowym Tomb Raiderem, który ma szansę zainteresować wielu graczy.

Dla porównania – Sony zapłaciło 3,6 mld dolarów za Bungie.

Źródło: EmbracerInvest

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper