Gran Turismo 7 na PC aktualnie nie powstaje. Szef Polyphony Digital komentuje doniesienia

Gry
1315V
Gran Turismo 7 nowości sierpień 2022
Wojciech Gruszczyk | 23.12.2022, 07:23

Kazunori Yamauchi odpowiedział na plotki dotyczące prac Polyphony Digital nad nowym wydaniem Gran Turismo 7. Przynajmniej aktualnie produkcja nie powstaje w japońskim zespole Sony, ale w przyszłości sporo może się w tym temacie zmienić.

W listopadzie redakcja GT Planet rozmawiała z szefem Polyphony Digital, a podczas dyskusji został poruszony temat opracowania Gran Turismo 7 na PC. Kazunori Yamauchi wcześniej wspominał o możliwości rozwijania gry, ale w ostatnim wywiadzie z redakcją Dengekionline zaprzeczył, by tytuł był tworzony w jego zespole.

Dalsza część tekstu pod wideo

„To nie jest prawda. Jeśli chodzi o wersję PC, powiedziałem: „(jako deweloper) pozostajemy otwarci na wszystkie możliwe opcje”. Tak więc prawdopodobieństwo wersji PC nie wynosi 0, ale jeśli po prostu zapytasz „Czy robimy coś konkretnego [w kwestii wersji PC]?”, odpowiedź brzmi: nic. Nie ma o czym mówić”.

Stanowisko Kazunori Yamauchiego jest ciekawe, jednak możemy podejrzewać, że Sony w pewnym momencie będzie chciało wrzucić serię Gran Turismo na PC. Musimy pamiętać o ważnym szczególe – porty gier na PC nie są przygotowywane przez główne zespoły. Producent PlayStation wykorzystuje do tego Nixxes Software, które wrzuciło Marvel's Spider-Man Remastered oraz Marvel's Spider-Man: Miles Morales na komputery osobiste.

Jak wiadomo na początku przyszłego roku odbędzie się premiera The Last of Us Part I oraz Returnal na PC, więc przynajmniej aktualnie deweloperzy nie rozwijają nowego wydania Gran Turismo 7, jednak trudno sobie wyobrazić, by Sony zrezygnowało z możliwości wrzucenia tej serii na komputery osobiste.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Gran Turismo 7.

Źródło: Dengekionline

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper