Bethesda szykuje 3 ekskluzywne gry dla Xboksa i PC. Tytuły Activision mają trafić do Xbox Game Pass

Gry
3486V
Xboksy Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 23.12.2022, 06:58

Microsoft przygotował 37-stronicową odpowiedź dla FTC, które chce zablokować transakcję korporacji z Activision Blizzard. W tekście pojawia się masa szczegółów dotyczących wizji producenta Xboksa na branżę gier oraz kilka konkretów na temat przyszłych działań firmy.

Federalna Komisja Handlu chce zablokować umowę Microsoftu z Activision Blizzard. Sprawa ma trafić do sądu, który zajmie się dokładnym sprawdzeniem transakcji, by mieć pewność, że połączenie dwóch korporacji nie wpłynie negatywnie na rynek.

Microsoft tym razem długo przygotowywał odpowiedź dla FTC, ale dzisiaj możemy przeczytać bardzo długi tekst, w którym Amerykanie próbują odrzucić wszystkie zarzuty FTC potwierdzając tym samym, że Sony i Nintendo posiadają znacznie większe udziały w branży gier.

W tekście znajdziemy między innymi interesującą wiadomość na temat prac Bethesdy – Microsoft zdaniem FTC okłamał Unię Europejską zapowiadając, że gry producenta serii Fallout będą dostępny na wszystkich platformach, a ostatecznie część pozycji trafi tylko na Xboksy i PC. Jest to jednak błędne stwierdzenie, a Microsoft potwierdza nawet, że trzy nowe gry Bethesdy trafią tylko na wspomniane platformy:

„Xbox przewiduje, że trzy przyszłe tytuły - [REDAKCJA], z których wszystkie są przeznaczone do grania przede wszystkim w pojedynkę lub w małych grupach - będą ekskluzywne dla konsoli Xbox i komputerów PC”.

Nazwy gier zostały usunięte, ale możemy podejrzewać, że na liście znalazł się Starfield, The Elder Scrolls VI oraz... Redfall? Trudno powiedzieć, czy Microsoft wspominając o pozycjach wziął pod uwagę tytuł Arkane. Firma potwierdza również, że zamierza wspierać inne platformy i przykładowo Fallout 76 oraz Elder Scrolls Online są wciąż dostępne na konsolach PlayStation.

Microsoft zobowiązał się również wrzucać wszystkie gry Activision do Xbox Game Pass w dniach premier, co potwierdza, że korporacja wciąż nie zmieniła planów – choć warto zwrócić uwagę, że zapis pojawia się w odpowiedzi do FTC, co w pewien sposób jest wiążące dla korporacji.

„Microsoft kupuje Activision, by wyjść naprzeciw miliardom graczy, którzy wybierają granie na urządzeniach mobilnych zamiast na konsoli czy PC, a także by nauczyć się tworzyć gry, które do nich przemawiają i angażują. Xbox chce również sprawić, by gry Activision nie przeznaczone na urządzenia mobilne były szerzej dostępne. Jednym ze sposobów jest kontynuacja dystrybucji gier Activision wszędzie tam, gdzie obecnie istnieją i rozszerzenie ich na dodatkowe platformy, takie jak Nintendo. Innym sposobem jest dodanie nowych gier Activision na konsole i komputery PC do usługi subskrypcyjnej Xbox Game Pass w dniu premiery tych nowych gier, tworząc nowe sposoby dostępu do tych gier. Activision nigdy wcześniej nie umieszczało swoich nowych gier od razu w subskrypcji”.

Korporacja z Redmond przygotowała nawet bardzo wymowne wykresy, które potwierdzają, że Xbox posiadał w 2021 roku znacznie mniej sprzedanych konsol od Sony i Nintendo, a nawet wrzucił na rynek jeszcze mniejszą liczbę gier na wyłączność.

undefined

Źródło: Microsoft

Komentarze (129)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper