Pokemony bez Asha Ketchuma? Twórcy zapowiadają zakończenie historii najpopularniejszego trenera i Pikachu

Filmy/seriale
1859V
Pokemon
Kajetan Węsierski | 17.12.2022, 09:30

Jeśli ktoś mówi Pokemony, myśli Ash Ketchum. A jeśli ktoś mówi Ash Ketchum, to od razu myśli Pokemony. Choć w grach wideo mieliśmy do czynienia z wieloma innymi bohaterami, to za sprawą wielu serii anime (a także kilku mang), to właśnie ten nastolatek stał się najpopularniejszą postacią w uniwersum Pokemon i prawdopodobnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci fikcyjnych na całym świecie.

A teraz okazuje się, iż wreszcie, po ponad dwudziestu latach, wieczny 11-latek będzie mógł udać się na zasłużoną emeryturę. W pewnym sensie ogłosiło to samo Pokemon Company przy okazji zapowiedzi ruchów, do których dojdzie w 2023. Okazuję się, że historia Asha z Alabastii dobiegnie końca w nadchodzącym roku przy okazji 11-odcinkowej serii, w której pojawią się doskonale znani bohaterowie z ostatnich kilkudziesięciu lat. 

Nie oznacza to jednak całkowitego domknięcia opowieści o Pokemonach. Fani mogą spać spokojnie, albowiem na oficjalnych kanałach Pokemon w mediach społecznościowych pojawił się zwiastun kolejnej serii, która zadebiutuje w nadchodzącym roku. Nowymi protagonistami będą Liko oraz Roy, którzy wspólnymi siłami zajmą się przemierzaniem regionu Paldea. Zapowiadają się niezwykle emocjonujące odcinki - czekacie?

Ogłoszono zupełnie nową serię Pokémon!

Dołącz do 2 nowych postaci i 3 startowych Pokémonów regionu Paldea podczas ich przygód w świecie Pokemon! Ponadto weź udział w upamiętnieniu podróży Asha przy okazji specjalnych odcinków kończących Pokemon Ultimate Journeys: The Series.

Źródło: Comic Book

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper