Silent Hill 2 Remake to początek. Bloober Team rozwija nową grę i chce zostać „liderem” w gatunku horrorów

Gry
966V
Bloober Team x Private Division
Wojciech Gruszczyk | 14.12.2022, 15:57

Bloober Team nie skupia się wyłącznie na Silent Hill 2 Remake. Firma potwierdziła nawiązanie współpracy z Private Division – oddział Take-Two odpowiedzialny za wyłapywanie mniejszych perełek zajmie się globalnym wydaniem produkcji.

Private Division, czyli marka należąca do wydawcy serii GTA, obchodzi dzisiaj swoje 5-lecie i firma ogłosiła kolejną współpracę. Zespół zainteresował się najnowszą produkcją Bloober Team – deweloperzy z Polski pracują nad nowym survival horrorem.

„Niezależny polski deweloper jest najbardziej znany z tworzenia gier z gatunku psychologicznych horrorów, a obecnie pracuje nad nadchodzącym, niezapowiedzianym, nowym tytułem z gatunku survival horror we współpracy z Private Division”.

Nawiązanie współpracy skomentował Piotr Babieno, dyrektor generalny Bloober Team, który potwierdził, że twórcy rozwijają produkcję, która pomoże firmie stać się liderem w branży:

„Naszym kolejnym projektem jest nowa, ekscytująca gra survival-horror, która pomoże nam stać się liderem w szeroko pojętej branży horrorów. Jestem wdzięczny za tę współpracę z Private Division. Mają ogromną wiedzę i są bardzo kontaktowi. Nie postrzegamy naszej relacji jako typowego stosunku „wydawca-deweloper”; ludzie z Private Division są bardziej jak nasi przyjaciele, którzy okazują nam wsparcie lub trzymają nas w ryzach, gdy najbardziej tego potrzebujemy”.

Private Division zapowiedziało również, że przygotowało fundusz Private Division Development Fund, dzięki któremu oddział Take-Two będzie wspomagał finansowo mniejszych deweloperów.

„Niezależnie od tego, czy współpracujemy z uznanymi deweloperami, takimi jak Bloober Team, czy z mniejszymi, niezależnymi studiami rozpoczynającymi nowe projekty, staramy się pracować z zespołami, które należą do absolutnej czołówki w swoim fachu i wspieramy je w ich śmiałych i kreatywnych pomysłach” - powiedział Michael Worosz, główny strateg Take-Two Interactive i szef Private Division. „To ekscytujące, że powiększamy nasze portfolio o nowy gatunek, uzupełniając listę naszych partnerów o jeden z najbardziej utytułowanych europejskich zespołów niezależnych”. 

Tajemnicza pozycja Bloober Team to nowe IP, które znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, więc pewnie na większe zapowiedzi przyjdzie nam zaczekać nawet kilka lat.

Źródło: Informacja prasowa - Kool Things

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper