iPhone z Google Play? Apple ma zostać zmuszony do oferowania sklepów firm trzecich na swoich urządzeniach

Gry (plotka)
911V
Iphone 12 czarny
Wojciech Gruszczyk | 14.12.2022, 18:03

Apple może mieć wkrótce duży problem. Unia Europejska nie tylko chce, by korporacja przygotowywała smartfony i tablety z USB-C, ale również zamierza wprowadzić prawo, które może zmienić całkowite podejście do oferowania aplikacji na między innymi iPhone'ach.

Apple musi dostosować swoje urządzenia do nowego standardu wybranego przez Unię Europejską, a teraz urzędnicy z Brukseli rozpoczęli kolejny projekt. Według redakcji Bloomberg powstaje prawo, by firmy technologiczne do 2024 roku oferowały możliwość instalowania aplikacji innych korporacji na swoich urządzeniach. Użytkownicy mają otrzymać łatwy dostęp do wszystkich podstawowych programów i usług.

Dalsza część tekstu pod wideo

Unia Europejska może w prosty sposób sprawić, że na iPhone'ach i iPadach będą mogły pojawić się sklepy innych firm – między innymi Google, ale również w przyszłości Microsoftu. Jak wiadomo producent Xboksa zamierza wprowadzić swój sklep, by oferować gry mobilne.

Apple zdaniem dziennikarzy lobbuje, by zablokować nadciągające prawo, ale wiele na to wskazuje, że tym razem korporacja nie przekona polityków do swojej racji.

Sytuacja jest jednak bardzo ciekawa, ponieważ w taki sposób producenci gier będą mogli obejść 30% prowizję, którą Apple narzuca na wszystkie zarobione pieniądze w App Store. To właśnie z tego powodu rozpoczęła się wielka wojna pomiędzy korporacją a Epic Games, ponieważ producent Fortnite chciał obejść wysokie opłaty i stworzył swój program do włączania gry z serii Battle Royale, w którym gracze mogliby kupować mikrotransakcje.

Źródło: VGC

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper