Xbox wkracza w wyższy standard cenowy. Starfield, Forza i Redfall w nowej wyższej cenie

Gry
6068V
Xboksy Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 05.12.2022, 19:07

Microsoft podąża drogą kolejnych innych wydawców i decyduje się sprzedawać swoje gry w wyższym standardzie cenowym. Zmiany pojawią się już na początku 2023 roku, ponieważ korporacja przygotowuje się do kilku wielkich premier.

W 2022 roku Microsoft nie oferował wielu mocnych produkcji first-party, więc korporacja nie widziała sensu podnosić cen swoich ekskluzywnych perełek. Sytuacja będzie jednak wyglądać inaczej w 2023 roku, ponieważ przyjdą gry, więc i pojawią się podwyżki.

Microsoft właśnie potwierdził, że począwszy od przyszłego roku wszystkie produkcje na Xboksach Series X|S stworzone przez zespoły Microsoftu będą dostępne w cenie 70 dolarów (wcześniej 60 dolarów). 

„Ta cena odzwierciedla zawartość, skalę i techniczną złożoność tych tytułów. Jak w przypadku wszystkich gier opracowanych przez nasze zespoły w Xboksie, będą one również dostępne w Game Passie w tym samym dniu, w którym zadebiutują” – powiedział rzecznik Microsoftu redakcji IGN.

Zmiany odczujemy już na samym początku przyszłego roku, ponieważ Forza Motorsport, Redfall i Starfield będą dostępne w nowym standardzie cenowym – gracze będą mogli „ominąć” problem inwestując w Xbox Game Pass, ale oczywiście w tym wypadku nie otrzymujemy gier na własność.

Możemy potwierdzić, że podwyżka cen jest globalna i nie ominie Polski, ale dopiero w późniejszym terminie dowiemy się, ile tak naprawdę przyjdzie nam w naszym kraju zapłacić za przykładowo Starfielda czy też nową Forzę.

Nowy standard cenowy wprowadziły już między innymi Sony, Ubisoft czy też Take-Two.

Źródło: IGN

Komentarze (657)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper