Need for Speed Unbound z fatalną sprzedażą na Wyspach? Ranking z UK zaskakuje

Gry
1802V
Need for Speed Unbound
Wojciech Gruszczyk | 05.12.2022, 14:23

Need for Speed Unbound osiąga bardzo dobre wyniki w recenzjach, ale Electronic Arts może mieć poważny problem z najnowszym tytułem Criterion Games. Gra nie załapała się nawet do dziesiątki najchętniej kupowanych gier w UK.

W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami trzech dużych premier, ale tylko jedna produkcja okazała się na tyle interesującym tytułem, że znalazła się w dziesiątce najchętniej kupowanych gier na terenie Wielkiej Brytanii.

The Callisto Protocol osiągnął znacznie lepszą sprzedaż od Saints Row i Gotham Knights, ale o 17% gorszą od Dying Light 2 – gracze w przypadku fizycznej dystrybucji najchętniej sięgali po wydanie na PlayStation 5 (74%). 

Need for Speed Unbound nie mógł cieszyć się tak dobrym wynikiem i na początek rywalizacji zajął dopiero 17. miejsce w rankingu UK. Gra osiągnęła 64% gorszy wynik od Need for Speed Heat, który debiutował w listopadzie 2019 roku.

Marvel's Midnight Suns również nie podbiło rankingów i osiągnęło zaledwie 26. pozycję na Wyspach – tutaj jednak warto zaczekać na dane z cyfrowej dystrybucji, ponieważ głównym celem twórców był rynek PC, a produkcja nie została wydana w pudełkach an tej platformie, więc nie możemy posiłkować się danymi z ważnego rynku.

W zeszłym tygodniu ponownie najchętniej kupowaną grą była FIFA 23, a warto zauważyć, że God of War Ragnarok zanotował 7% lepszą sprzedaż i wskoczył na najniższe miejsce na podium. 

Tak prezentuje się ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii (fizyczna dystrybucja, zeszły tydzień):

  1. FIFA 23 (1 - wynik z poprzedniego tygodnia)
  2. Call of Duty: Modern Warfare 2 (2)
  3. God of War Ragnarok (5) 
  4. Mario Kart 8: Deluxe (4)
  5. Pokémon Violet (4) 
  6. The Callisto Protocol (nowość)
  7. Pokémon Scarlet (6)
  8. Nintendo Switch Sports (8)
  9. Sonic Frontiers (7)
  10. Animal Crossing: New Horizons (15)

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Need for Speed Unbound.

Źródło: Gamesindustry.biz

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper