Metal Gear Solid Remake pojawi się na The Game Awards? Tytuł ma powstawać wyłącznie na PlayStation 5

Gry (plotka)
4081V
Metal Gear Solid
Igor Chrzanowski | 04.12.2022, 18:42

Sony od dawna nie zapowiadało żadnych nowych produkcji na PlayStation 5, a 2023 rok już się do nas zbliża. Okazuje się jednak, że firma może pokazać coś ciekawego na The Game Awards 2022.

Zarówno Sony jak i Konami dość mocno inwestują w odświeżanie swoich flagowych marek, łącząc przy tym swoje siły, tak jak w przypadku kultowego Silent Hilla 2, którego remake przygotowuje polskie Bloober Team. Teraz zgodnie z tym co według swoich źródeł podaje portal PlayStation Lifestyle (za: AreaJugones) Konami i Sony mają na czwartkowym The Game Awards ogłosić nowy wspólny projekt.

Zgodnie z ostatnimi plotkami, ma to być remake pierwszego Metal Gear Solid, za który prawdopodobnie odpowiada Bluepoint, autorzy genialnego Demon's Souls na PlayStation 5. Niestety wszyscy więksi plotkarze trochę boją się konsekwencji i poza podanym źródłem, nikt jeszcze nie potwierdza owych doniesień. Niemniej jednak o MGS Remake mówi się od dłuższego czasu, a Geoff Keighley tak bardzo kocha Kojimę i jego twórczość, że mógł zapewnić sobie taką zapowiedź.

Źródło: PlayStation Lifestyle

Komentarze (143)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper