Wiedźmin Remake z wielką zmianą względem oryginału. CD Projekt RED potwierdza świetną wiadomość

Gry
17354V
Wiedźmin Remake
Wojciech Gruszczyk | 28.11.2022, 19:29

Wiedźmin Remake to jedna z dużych produkcji rozwijanych w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego i CD Projekt RED zdradził kolejne informacje dotyczące oczekiwanego projektu. Okazuje się, że gracze mogą liczyć na dużą zmianę nawet w samej strukturze świata.

CD Projekt w oficjalnym dokumencie potwierdził ważny szczegóły dotyczący odświeżenia pierwszego Wiedźmina. Produkcja została określona bardzo znaczącymi słowami – Wiedźmin Remake to „napędzana historią, jednoosobowa gra RPG z otwartym światem”.

Twórcy tym razem zdecydują się na pełnoprawny, otwarty świat, co będzie dużą zmianą względem oryginału, który zapraszał graczy do kilku dużych lokacji. Studio w ostatnim czasie wspomniało również, że „większość” pozycji CD Projektu otrzyma sieciowe tryby, ale najwidoczniej w tym wypadku nie musimy się martwić o implementację elementów RPG.

Wiedźmin Remake został również określony jako „nowoczesna reimaginacja Wiedźmina z 2007 roku”, co nie jest dziwne, ponieważ nowa struktura świata na pewno znacząco wpłynie na rozgrywkę.

Wiedźmin Remake będzie tworzony na Unreal Engine 5, a za sam projekt odpowiada Fool’s Theory, czyli zewnętrzna firma – CD Projekt zapewni wsparcie techniczne i będzie nadzorował produkcję.

Źródło: Twinfinite

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper