Nowy Cyberpunk potrzebuje wielu lat. CD Projekt RED zdradza plany

Gry
3373V
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Wojciech Gruszczyk | 28.11.2022, 19:13

Przygoda V cieszy się znakomitymi wynikami, dzięki którym CD Projekt zanotował bardzo dobry kwartał, ale na kolejnego Cyberpunka przyjdzie nam zaczekać wiele lat. Twórcy dopiero w przyszłym roku rozpoczną opracowanie koncepcji gry.

CD Projekt RED w przyszłym roku zaoferuje pierwszy i zarazem ostatni, fabularny dodatek do Cyberpunka 2077 i dopiero w następnej kolejności rozpoczną się konkretne prace nad następną grą z serii. Studio w tym wypadku nie może realizować dwóch projektów jednocześnie, co niestety wpłynie na datę premiery nowej produkcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na spotkaniu dla inwestorów Adam Kiciński, prezes CD Projektu, potwierdził, że prace nad nowym Cyberpunkiem rozpoczną się dopiero po premierze rozszerzenia Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Studio na początek zajmie się fazą badań i koncepcji, a dopiero w kolejnym kroku będziemy świadkami pre-produkcji.

Twórcy chcą na start przygotować solidny zarys projektu, by rozpocząć prace, więc prawdopodobnie pre-produkcja nie rozpocznie się w 2023 roku.

Musimy pamiętać również o ważnym szczególe – choć teraz największa część pracowników CD Projekt RED rozwija Cyberpunk 2077: Widmo wolności, to jednak po zakończeniu prac nad dodatkiem, kawałek zespołu przejdzie do opracowania nowego Wiedźmina.

CD Projekt w przyszłym roku chce formować zupełnie nowy zespół w Bostonie i choć część pracowników z Warszawy zostanie do niego zaangażowana, to jednak tytuł zadebiutuje dopiero za kilka lat.

W zasadzie pozostaje jedno pytanie – czy CD Projekt RED wyrobi się przed końcem aktualnej generacji?

Źródło: Twinfinite

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper