Xbox bez wielkich ogłoszeń na The Game Awards? Microsoft może wstrzymać się z pokazem nowych gier

Gry (plotka)
1121V
Xbox logo
Wojciech Gruszczyk | 28.11.2022, 20:58

Microsoft w ostatnich latach wykorzystywał The Game Awards do zaprezentowania nowych gier, ale bardzo możliwe, że na najbliższym wydarzeniu zabraknie oczekiwanych bomb od amerykańskiej korporacji.

Na The Game Awards mogliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun Xboksa Series X, widzieliśmy zapowiedź Hellblade 2 czy też nawet gameplay z oczekiwanej produkcji. Microsoft podczas rozdania „Growych Oscarów” pokazywał również konsolowe wydanie Microsoft Flight Simulator oraz ujawnił Perfect Dark.

W 2022 roku możemy nie być świadkami wielkich niespodzianek od Microsoftu – Jez Corden z WindowsCentral podczas ostatniego podcastu The Xbox Two wspomniał, że słyszał „niejasne plotki” dotyczące obecności Xboksa na TGA.

Dziennikarz wspomniał, że Microsoft może wstrzymać się z zapowiedziami nowych gier z powodu trwających działań regulatorów – firma nie zamierza pokazywać swoich pozycji w obliczu aktualnego postępowania dotyczącego transakcji z Activision Blizzard.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ według wcześniejszych plotek Sony zdecydowało się odwołać wrześniowy PlayStation Showcase, ponieważ korporacja również nie zamierza pokazywać nowych pozycji przed zakończeniem dochodzenia. Jak wiadomo Japończycy cały czas podkreślają, że Call of Duty jest niezwykle ważne dla korporacji i firma nie chce odkrywać swoich kart z obawy o zatwierdzenie umowy.

Źródło: Twistedvoxel

Komentarze (117)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper