Splinter Cell powróci za sprawą... „adaptacji audio”. Sam Fisher zmierzy się z potężnym wrogiem

Gry
741V
Ubisoft testował latem „grę w stylu Splinter Cell”. Deweloperzy mogą czerpać garściami z Hitmana
Wojciech Gruszczyk | 24.11.2022, 18:38

Ubisoft pracuje nad pełnym rebootem serii Splinter Cell, Netflix rozwija serial animowany, ale na dobry początek widzowie będą mogli zapoznać się ze słuchowiskiem. BBC potwierdziło przygotowanie dramatu dla Radio 4.

„Tom Clancy's Splinter Cell: Firewall” to „adaptacja audio”, w której Sam Fisher zajmie się rekrutowaniem i szkoleniem agentów następnej generacji. Uzdolniony specjalista stworzy oddział Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, ale „śmiertelny zabójca” z przyszłości Fishera powróci i będzie chciał zamieszać. 

Dalsza część tekstu pod wideo

„Sam zostaje wrzucony w wyścig z czasem, gdy ujawnione zostaje zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa”.

W „Splinter Cell: Firewall” usłyszymy Andonisa Anthony'ego („The Archers”) jako Sama Fishera, a Daisy Head wcieliła się w jego córkę Sarah. W obsadzie znaleźli się także Sacha Dhawan („Doctor Who”, „The Great”), Will Poulter („Midsommer”, „Black Mirror”) oraz Nikesh Patel („Starstruck”, „The Devil's Hour”).

Paula Cornell znany z rozwoju serii „Doctora Who” i Sebastian Baczkiewicz zajęli się adaptacją produkcji na potrzeby radia, a podczas prac zadbano także o trójwymiarowy dźwięk, by nadać historii odpowiedniego wyrazu.

„Tom Clancy's Splinter Cell: Firewall” zostanie wyemitowany w najbliższy piątek, ale widzowie otrzymają także dostęp do opowieści przez BBC Sound – jutro o 15:15 czasu polskiego na serwerach pojawi się osiem odcinków i każdy ma trwać 30 minut. 

Źródło: Eurogamer

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper