PS VR2 może zachwycić graczy? Śledzenie ruchów dłoni robi duże wrażenie

Technologie
1454V
PS VR2 / PlayStation VR 2
Wojciech Gruszczyk | 22.11, 14:03

Pojawiają się nowe materiały z PlayStation VR 2. Gracze mogą oczekiwać, że tym razem gogle Sony będą odczytywać każdy pojedynczy ruch palców, co na pewno zostanie odpowiednio wykorzystane przez deweloperów.

PlayStation VR 2 ma zapewnić szereg ulepszeń względem pierwszych gogli VR od Sony, a jedną z ciekawych propozycji jest umiejscowienie na urządzeniu zestawu kamer, które będą śledzić położenie gracza oraz jego ruchy.

Jedną z nowych funkcji oferowanych przez technologię jest bardzo dokładne śledzenie palców – w rezultacie twórcy gier będą mogli skorzystać z ciekawych pomysłów, by zapewnić fanom znakomite doświadczenie.

Urządzenie Japończyków jest testowane przez pierwszych dziennikarzy oraz graczy, a najlepszym dowodem tego jest poniższy materiał, który pokazuje jak jeden ze śmiałków mierzył się z Horizon Call of the Mountain – jest to pierwsza next-genowa produkcja Sony przygotowana z myślą o PlayStation VR 2.

„Śledzenie palców PlayStation VR2 wygląda niezwykle dokładnie”.

Dokładne śledzenie dłoni to oczywiście tylko jedna z technologii, która może wpłynąć na rozgrywkę. Ja jestem zainteresowany, jak deweloperzy wykorzystają haptyczne wibracje w kontrolerze oraz w samych goglach – jak wiadomo już DualSense pokazał, że przy odpowiednich grach propozycja może zapewnić naprawdę ciekawe doświadczenie.

Źródło: PSU

Komentarze (94)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper