GTA RP z problemami? Rockstar wydał oświadczenie dotyczące nieoficjalnych serwerów

News
2964V
GTA RP
Wojciech Gruszczyk | 18.11, 19:04

GTA Online cieszy się gigantycznym zainteresowaniem i wielu graczy chętnie wciela się w postacie i spędza wolny czas na serwerach GTA RP. Po wielu miesiącach od startu GTA Roleplay, Rockstar wydało oświadczenie dotyczące nieoficjalnej rozgrywki.

Take-Two i Rockstar eliminują różne projekty fanów, dzięki którym społeczności wskrzeszają lub nawet ulepszają starsze odsłony serii Grand Theft Auto. Bardzo możliwe, że podobnie będzie wyglądać sytuacja z GTA RP, ponieważ twórcy opublikowali nową wiadomość na swojej stronie wsparcia.

„Pytanie: Czy serwery Roleplay (RP) są dozwolone?

Odpowiedź: Rockstar Games zawsze wierzyło w rozsądną kreatywność fanów i chce, aby twórcy mogli pokazać swoją pasję do naszych gier. Serwery Roleplay innych firm są przedłużeniem bogatego wachlarza doświadczeń tworzonych przez społeczność w Grand Theft Auto, które mamy nadzieję będą się rozwijać w bezpieczny i przyjazny sposób przez wiele lat”.

Powyższymi słowami rozpoczyna się oficjalna wiadomość Rockstar, która dość pozytywnie podsumowuje prace społeczności, jednak następne akapity sugerują przyszłe działania deweloperów. Firma podkreśla, że może „egzekwować prawo” dotyczące tej zawartości:

„W związku z tym, polityka Take-Two dotycząca egzekwowania prawa będzie zgodna z naszą obecną polityką dotyczącą modów dla trybu PC Single-Player, przy czym priorytet w działaniach egzekwujących prawo będzie skupiony na: (i) niewłaściwym wykorzystaniu znaków towarowych Rockstar Games lub własności intelektualnej (IP) gry; (ii) importowaniu lub niewłaściwym wykorzystaniu innej własności intelektualnej w projekcie, w tym innej własności intelektualnej Rockstar, marek ze świata rzeczywistego, postaci, znaków towarowych lub muzyki; (iii) wykorzystaniu komercyjnym, w tym sprzedaży "loot boxów" za walutę ze świata rzeczywistego lub jej ekwiwalent w grze, sprzedaży walut wirtualnych, generowaniu przychodów poprzez sponsoring korporacyjny lub integracje w grze, lub wykorzystaniu kryptowalut lub aktywów kryptowalutowych (np. "NFT"); (iv) tworzenia nowych gier, historii, misji lub map; lub (vii) ingerowania w nasze oficjalne usługi wieloosobowe lub internetowe, w tym Grand Theft Auto Online i Red Dead Online.

Nie jest to licencja i nie stanowi poparcia, zatwierdzenia ani autoryzacji żadnego projektu strony trzeciej. Take-Two zastrzega sobie prawo do sprzeciwienia się jakiemukolwiek projektowi strony trzeciej lub do zmiany, odwołania i/lub wycofania tego oświadczenia w dowolnym momencie według własnego uznania. Niniejsze oświadczenie nie stanowi zrzeczenia się jakichkolwiek praw, jakie Take-Two może mieć w odniesieniu do projektów stron trzecich”.

Rockstar nie chce pozwolić, by powstawały serwery RP, na których pojawiają się elementy z różnych IP, ale jednocześnie zainteresowani w żaden sposób nie mogą zarabiać na swojej pracy. Społeczność nie może sprzedawać transakcji czy też nawet NFT związany z GTA RP – a jak wiadomo takie działania miały już miejsce.

Opublikowanie wiadomości przez Rockstar sugeruje jedno – twórcy serii Grand Theft Auto oraz wydawca zajmą się teraz sprawdzaniem GTA RP i... pewnie część serwerów zostanie wyłączonych.

Źródło: Rockstar

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper