Risen powraca, ale nie wszyscy będą zadowoleni. Zwiastun i data premiery potwierdzają nowe wydanie gry

Gry
3417V
Risen
Wojciech Gruszczyk | 17.11.2022, 15:17

Bardzo długo musieliśmy czekać na tę zapowiedź. Już kilka miesięcy temu pojawiły się przecieki dotyczące Risen na Nintendo Switcha, a właśnie otrzymaliśmy zapowiedź nowej wersji. Nie będzie to jednak pełny remake czy też oczekiwana kontynuacja.

Risen zadebiutował w 2009 roku na Xboksie 360 oraz komputerach osobistych. Seria w następnych latach została rozbudowana o dwie kolejne przygody oraz dodatki, ale od 2014 roku Piranha Bytes nie zajmuje się aktywnym rozwojem IP. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Kilka miesięcy temu pojawiły się przecieki, według których Risen trafi na Nintendo Switcha, a właśnie otrzymaliśmy zapowiedź oraz nawet pełną datę premiery.

24 stycznia Risen zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switchu, ale w informacji prasowej nie mamy wielu pozytywnych konkretów dotyczących ulepszeń. Gra ma „działać płynniej i w pełnej jakości na konsolach”, a starsza wersja z PC otrzyma aktualizację umożliwiającą rozgrywkę na kontrolerze. 

Opublikowany zwiastun potwierdza, że najwidoczniej będzie to prosty port, który nie zaoferuje oczekiwanej jakości... Trudno powiedzieć, dlaczego deweloperzy zdecydowali się na taki ruch – pozostaje mieć nadzieję, że wydawca chce przypomnieć o IP, a trwają już prace nad pełnoprawną kontynuacją.

Źródło: Informacja prasowa - deadgoodmedia

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper