Legacy of Kain może powrócić. Crystal Dynamics „słyszy fanów głośno i wyraźnie”

News
559V
Legacy of Kain
Wojciech Gruszczyk | 17.11, 14:27

Crystal Dynamics nie jest już częścią Square Enix i twórcy najwidoczniej myślą o powrocie do swoich starszych IP. Twórcy przygotowali ankietę i otrzymali mnóstwo wiadomości od fanów serii Legacy of Kain.

Crystal Dynamics od 2006 roku w głównej mierze zajmowało się wyłącznie rozwojem marki Tomb Raider. Studio kilka lat temu zostało oddelegowane do uniwersum superbohaterów, ale Marvel's Avengers nie zanotowało oczekiwanych wyników – deweloperzy oficjalnie rozwijają nową przygodę Lary Croft.

Studio zostało przejęte przez Embracer, a jak wiadomo szwedzki holding chętnie wskrzesza starsze IP, więc Crystal Dynamics przygotowało ankietę dotyczącą Legacy of Kain – firma nie spodziewała się aż tak pozytywnej reakcji graczy.

Phil Rogers, dyrektor generalny Crystal Dynamics i Eidos, podczas rozmowy z inwestorami potwierdził, że ponad 100 000 graczy zdecydowało się wypełnić ankietę:

„Chcieliśmy poznać opinię społeczności na temat tego, czego gracze oczekują, gdybyśmy ponownie odwiedzili krainę Nosgoth i nasze kultowe IP, Legacy of Kain. W przeszłości przekonaliśmy się, że ankiety zazwyczaj otrzymują od 1000 do 3000 odpowiedzi, ale kiedy zapytaliśmy lud o Legacy of Kain, otrzymaliśmy ponad 100,000 odpowiedzi. 73,000 graczy wypełniło ją w całości i jeśli jesteś jednym z nich, to bardzo Ci dziękujemy i doceniamy, bo był to spory wysiłek, biorąc pod uwagę, że ankieta była dość obszerna” – powiedział Phil Rogers (za VGC).

CEO Crystal Dynamics nie mógł dzisiaj ogłosić nowej produkcji, ale w kolejnej wypowiedzi podkreślił, że firma „słyszy głośno i wyraźnie” fanów i w przyszłości będzie informować graczy w temacie serii Legacy of Kain.

Powrót Raziela może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, ponieważ fani od lat czekają na to IP i na pewno wielu zainteresowanych sięgnie po przygodę. 

Źródło: VGC

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper