This War of Mine wkrótce zostanie lekturą uzupełniającą. Gra jest już wykorzystywana w szkołach

News
951V
This War of Mine: Final Cut
Wojciech Gruszczyk | 15.11, 16:58

11 bit studios opublikowało bardzo ciekawy materiał, który potwierdza, że wkrótce This War of Mine będzie dostępne wśród lektur uzupełniających w polskich szkołach. Na filmie jedna z nauczycielek języka polskiego potwierdza, że już teraz korzysta z cenionej produkcji.

Już w czerwcu 2020 roku informowaliśmy, że gry mogą trafić na listę lektur i pierwszą produkcją wybraną przez Ministerstwo Edukacji został This War of Mine. Produkcja jest od pewnego czasu dostępna za darmo i okazuje się, że projekt nie przepadł.

Twórcy właśnie opublikowali materiał, na którym Ilona Starosta potwierdza, że już teraz korzysta z This War of Mine podczas lekcji. Nauczycielka języka polskiego z I liceum ogólnokształcącego w Poznaniu wspomniała, że jej uczniowie już wcześniej opowiadali o różnych grach podczas lekcji, a dzięki produkcji 11 bit studios uczniowie mogli konfrontować różną perspektywę.

11 bit studio potwierdziło również, że do końca 2022 roku This War of Mine zostanie oficjalnie włączone do programu nauczania języka polskiego jako lektura uzupełniająca.

Ilona Starosta wypowiada się o grach w naprawdę ciekawych słowach – jej zdaniem „gra komputerowa jest naturalną przestrzenią życia naszych uczniów”. Nauczycielka zdaje sobie sprawę, że trzeba wykorzystywać, to co „naturalne, żywe i autentyczne”, by nawiązywać relacje z uczniami.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper