Microsoft chce kontynuować dostarczanie Call of Duty nawet na PlayStation 7. Phil Spencer zakończył spekulacje

News
3173V
Phil Spencer X PlayStation
Wojciech Gruszczyk | 15.11, 14:00

Szef marki Xbox ostatecznie wypowiedział się na temat ciągłych zawirowań dotyczących potencjalnego usunięcia Call of Duty z konsol PlayStation. Phil Spencer chce dostarczać produkcje z tej serii nawet na PlayStation 7.

Unia Europejska za sprawą Komisji Europejskiej rozpoczęła 2. fazę dochodzenia w sprawie potencjalnego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Urzędnicy z kolejnego rynku powtórzyli obawę, według której po finalizacji transakcji Call of Duty zniknie z konsol PlayStation.

Sytuację postanowił raz na zawsze zakończyć Phil Spencer, który podczas rozmowy z The Verge potwierdził, że nie zamierza usuwać Call of Duty z PlayStation i chce dostarczać grę na wiele lat – nawet w przypadku PlayStation 7.

„Nie chodzi o to, że w pewnym momencie wyciągnę dywanik spod nóg PlayStation 7 i będzie „ahaha po prostu nie podpisałeś umowy na wystarczająco długo”. Nie ma umowy, która mogłaby obowiązywać na zawsze”.

Microsoft nie może przygotować umowy, w której pojawi się słowo „na zawsze”, jednak chce zapewnić Sony i urzędników, że zapewni Call of Duty na wiele lat:

„Pomysł, że napiszemy umowę, w której będzie słowo na zawsze, uważam za trochę głupi, ale podjęcie długoterminowego zobowiązania, z którym Sony będzie się dobrze czuło, regulatorzy będą się dobrze czuli, nie mam z tym żadnego problemu”.

The Verge zaznaczyło, że wcześniejsze opinie Microsoftu nie były jednoznaczne i pojawiały się obawy, według których Amerykanie zmuszą Sony do korzystania z Xbox Game Pass lub swojej streamingowej usługi – Phil Spencer zaznaczył, że tutaj nie ma żadnych haczyków i Call of Duty będzie natywnie dostępne na kolejnych konsolach Sony:

„Uważamy, że Call of Duty będzie tak długo na PlayStation, dopóki gracze będą chcieli grać w Call of Duty na PlayStation. I nie jest to żadne zagrożenie, a raczej nasze praktyczne podejście do sprawy”.

„Natywne Call of Duty na PlayStation, nie związane z tym, że będą musieli korzystać z Game Passa, bez streamingu. Jeśli chcą streamingowej wersji Call of Duty, moglibyśmy to również zrobić, tak jak robimy to na naszych własnych konsolach”.

„Nie ma nic za plecami. Call of Duty Modern Warfare II świetnie sobie radzi na PlayStation, świetnie sobie radzi na Xboksie. Następna gra, następna, następna, następna, następna [gry będą dostępne na PlayStation]. Natywnie na platformie, bez konieczności subskrypcji Game Pass. Sony nie musi brać Game Pass na swoją platformę, aby to się stało”.

„Nie ma nic do ukrycia. Chcemy nadal dostarczać Call of Duty na PlayStation bez żadnych dziwnych haczyków czy podtekstów. Rozumiem obawy niektórych ludzi w tej kwestii i staram się być tak jednoznaczny, jak tylko mogę”.

Phil Spencer jednoznacznie podkreślił, że Call of Duty będzie dostępne na PlayStation bez żadnych haczyków – tak długo, jak gracze będą tego chcieli.

Źródło: The Verge

Komentarze (350)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper