Złodzieje ukradli grę i sprzedają jako własną. Deweloper jest bezbronny i prosi o pomoc

News
10344V
Heroes City Superman Edition
Wojciech Gruszczyk | 14.11, 16:23

Jeden z twórców postanowił wykorzystać Unreal Engine 5, by za pomocą najnowszej technologii stworzyć demonstrację gry prezentującej przygody Supermana. Hero Game Studios postanowiło pobrać projekt i umieścił go na Steam – od dwóch tygodni produkcja jest sprzedawana bez zgody autora.

Tyson Butler-Boschma z Toybox Games chętnie realizuje różne projekty na Unreal Engine, a najnowsza wersja technologii sprawiła, że autor postanowił nie tylko przygotować materiał wideo, a za pomocą oferowanych narzędzi opracował demo i udostępnił je za darmo.

To dzięki jego pracy gracze mogli wcielić się w postać przypominającą Supermana i polatać po mieście – to wyłącznie prosty pokaz możliwości technologii i w zasadzie koncepcja projektu, ale ktoś postanowił go pobrać i zarobić na pracy Tysona.

„Ktoś umieścił moje demo Supermana na Steamie i sprzedaje je jako pełnoprawną grę!!! Zrobiłem to dla zabawy, żeby pokazać co można zrobić! To jest oszustwo! Demo jest darmowe na Itch! Proszę retweetować i zgłaszać to gówno! @DCComics @valvesoftware”.

Heroes City Superman Edition wylądowało na Steam i od 1 listopada ktoś sprzedaje produkcję:

„Czy jesteś gotowy na wyjątkowe doświadczenie, w którym możesz wybrać własnego bohatera i przeżyć przygodę na dużej, realistycznie przygotowanej mapie?” – te słowa opisują pozycję, która została ukradziona i jest oferowana za 49,99 zł.

Sytuację chce nagłośnić autor, ponieważ podkreśla, że demo jest dostępne za darmo... a dodatkowo złodzieje postanowili usunąć jego materiały z YouTube. Ze względu na działania portalu – osoby, które zarabiają na grze otrzymały nawet dokładne dane twórcy:

„Zespół, który ukradł moje darmowe demo Supermana i sprzedaje je na Steamie, teraz rości sobie prawa do moich treści na @YouTube... Oni po prostu atakują i nękają mnie w tym momencie, a ja nie czuję się bezpiecznie udostępniając moje dane osobowe do kontr roszczenia...”.

Na wiele negatywnych recenzji wypowiedzieli się złodzieje, którzy uważają, że to oni są właścicielami gry:

„Nasza gra nie została skradziona. Jeden z byłych deweloperów naszego zespołu użytkownik TJ ATOMICA opuścił nasz zespół dawno temu, ale teraz twierdzi, że cały projekt należy do niego. Jest to jednak całkowicie nieprawdziwe. Prawa do gry i proces rozwoju należą w całości do nas. Powodem, dla którego to zrobił jest to, że sprzedaż rosła dość szybko. Uważa on, że może na tym zarobić”.

Tom Henderson z Insider Gaming potwierdził jednak, że otrzymał od Tysona pełne dane z Itch.io, które potwierdzają, że to on od początku jest autorem projektu.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper