Nacon Daija Arcade Stick powrócił. Ulepszony sprzęt trafił na rynek

News
473V
Nacon Daija Arcade Stick
Wojciech Gruszczyk | 10.11, 15:02

Nacon wrzucił na rynek ulepszoną wersję dobrze przyjętego arcade sticka. Urządzenie współpracuje z PlayStation 5, PlayStation 4 i PC, ale gracze mogą także sięgnąć po wydanie na Xboksy Series X|S, Xboksa One i komputery osobiste.

Nacon w 2018 roku wrzucił na rynek swój pierwszy arcade stick, który został przygotowany z pomocą Marie-Laure „Kayane” Norindr. Zawodniczka e-sportowa specjalizująca się w bijatykach nadal pracuje z korporacją i na rynek trafiła nowa wersja sprzętu – jest to szczególnie ważne ze względu na brak wstecznej kompatybilności PS5 z urządzeniami z PS4. Gracze nie mogą grać w najnowsze bijatyki za pomocą arcade sticków z PlayStation 4.

Nacon rozwijając projekt postawił na podzespoły SANWA – korporacja wybrała kije i przyciski renomowanego producenta, z którego doświadczenia korzystają firmy z całego świata. Nacon wykorzystał również własne oprogramowanie (NACON Daija Arcade Stick), by gracze na PC mogli zająć się dopieszczeniem urządzenia. 

Nacon Daija Arcade Stick w dwóch wersjach posiada blokady przycisków (zapobiega przypadkowym naciśnięciom), wejście 3,5mm do podłączenia słuchawek, opcję wymiany paneli przednich oraz 3-metrowy przewód, który możemy bez problemu odłączyć (USB-A – USB-C).

Sprzęt trafił do sprzedaży i aktualnie jest dostępny za 279 euro (około 1314 zł).

Źródło: YouTube.com

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper