God of War Ragnarok bez polskiego dubbingu. Gra otrzymała pełną polską lokalizację w ukraińskiej edycji

Gry
18233V
God of War wkurzony Kratos
Iza Łęcka | 09.11.2022, 12:31

Nie dla wszystkich entuzjastów PlayStation dzisiejsza premiera najnowszej produkcji Santa Monica Studio będzie okazją do świętowania. Coraz więcej klientów, którzy sięgnęli po fizyczne wydanie przygody Kratosa i Atreusa, potwierdza kłopoty z polską lokalizacją.

Od pierwszej zapowiedzi God of War Ragnarok elektryzował użytkowników konsol PlayStation – powiedzieć, że debiut gry był bardzo wyczekiwany, to jakby nie powiedzieć nic. Zresztą oddziały przedsiębiorstwa z całego świata celebrują ten wyjątkowy moment, a inne zespoły japońskiego producenta i wydawcy gratulują deweloperom z Santa Monica Studio sukcesu. Jednak nie wszyscy gracze będą dzisiaj w pełni zadowoleni.

Dalsza część tekstu pod wideo

Problemy dotyczą wersji God of War Ragnarok dystrybuowanej na polski rynek – wczoraj informowaliśmy o wiadomości, jaką otrzymaliśmy od jednego z zaprzyjaźnionych sklepów z grami. Pomimo widocznej adnotacji o „grze w polskiej wersji językowej” zarówno wydania na PS5 jak i na PS4 pozbawione są polskiego dubbingu. Poprosiliśmy Polski oddział PlayStation o komentarz w tej sprawie - firma zajęła się tym problemem i wkrótce powinniśmy otrzymać komentarz. 

Skala zjawiska wydaje się naprawdę okazała. Do naszej redakcji dociera coraz więcej sygnałów dotyczących braku polskiego dubbingu w nowej produkcji Santa Monica Studio – i nie chodzi wyłącznie o zakupy realizowane w mniejszych placówkach. Pudełka zamawiane w tak dużych sieciach jak Media Markt, RTV Euro AGD czy Media Expert zostały pozbawione odpowiedniego tłumaczenia, a gracze przekonują się o tym dopiero po uruchomieniu pozycji.

„No i jest problem, kupiłem w RTV euro AGD Edycją Premierową ze smyczą, posiada polska okładkę i pisze na niej że gra jest w polskiej wersji językowej. Jednak po odpaleniu i wcześniejszej aktualizacji okazało się że są tylko polskie napisy” - pisze dziku77, użytkownik naszego portalu.

„W ME też ;O jak tak będzie to zwrócę chciałem koniecznie zagrać z polskim dubbingiem” - robson9292.

„Gra zakupiona w Media Expert nie dość że nie otrzymałem kubka bo nie wysłali to jeszcze brak polskiego dubbingu” - misiek246.

Co ciekawe, jak wskazuje jeden z naszych czytelników, w ukraińskim wydaniu God of War Ragnarok znalazł się nasz rodzimy dubbing.

„Taka ciekawostka jeszcze - wydanie ukraińskie ma dobre płyty i tam jest nasz dubbing ; )” - informuje w jednym z komentarzy Graczdari.

To bardzo przykra sytuacja – premiera przygody Kratosa była niezwykle wyczekiwanym momentem dla fanów PlayStation, wśród których na pewno znaleźli się użytkownicy preferujący rozgrywkę w języku polskim. Nawet jeżeli ktoś zdecyduje się na zwrot towaru, od dzisiaj nie będzie mógł zatopić się w klimatycznej historii. Jak na razie nie wiemy też jak do sprawy odniesie się PlayStation Polska i czy podjęte zostaną skuteczne kroku w celu naprawy pomyłki.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do God of War: Ragnarok.

Źródło: Opracowanie własne

Komentarze (402)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper