Need for Speed Unbound wykorzystuje potencjał PS5. Sony promuje wyścigi EA i potwierdza funkcje

News
1870V
Need for Speed Unbound
Wojciech Gruszczyk | 04.11, 17:28

Criterion Games współpracowało z Sony, by wykorzystać potencjał PlayStation 5 i zapewnić graczom odpowiednie wrażenia. Twórcy nie zapomnieli o między innymi możliwościach kontrolera DualSense – gracze w tym wypadku poczują najdrobniejsze nierówności na drodze.

Need for Speed Unbound to kolejna produkcja, której deweloperzy pamiętali o unikalnych funkcjach PlayStation 5. Na dobry początek Alex Spencer (scenarzysta wyścigów) potwierdził na blogu Sony, że gra zaoferuje rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K.

Przedstawiciel EA wspomniał, że „moc PlayStation 5” pozwoli cieszyć się każdym szczegółem produkcji, a nawet CPU zapewni „większe zagęszczenie ruchu ulicznego i pieszych” – w rezultacie podczas rywalizacji będziemy widzieć bardziej żywy świat. Miasto Lakeshore na PS5 ma być pełne samochodów, które mogą wjechać w gracza.

Haptyczne wibracje kontrolera pozwolą poczuć „każdą nierówność na drodze”, a posiadacze PlayStation 5 mogą również liczyć na bogatszy dźwięk – wszystko za sprawą technologii silnika Tempest 3D Audio.

Na deser możemy zerknąć na krótkie ujęcie z Need for Speed Unbound, ale niestety nadal nie otrzymaliśmy większej prezentacji, podczas której zobaczylibyśmy pełny wyścig. 

Źródło: PlayStation

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper