Metal Gear Solid i Silent Hill od Hideo Kojimy? „To się nie wydarzy”

News
694V
Metal Gear Solid
Wojciech Gruszczyk | 04.11, 15:30

Nie możemy liczyć na współpracę Hideo Kojimy z Konami. Japończyk potwierdził, że nie zamierza pracować nad seriami Metal Gear Solid i Silent Hill. Twórca jednak widzi prośby graczy, którzy chcieliby jego powrotu do uniwersum MGS.

W 2015 roku byliśmy świadkami głośnego odejścia Hideo Kojimy z Konami. Japończyk zakończył współpracę w bardzo złych okolicznościach, ale gracze nadal mają nadzieję, że relacje można uratować, a deweloper powróci do marki Metal Gear Solid lub nawet stworzy Silent Hills.

Sytuację poruszył sam zainteresowany, który potwierdził, że choć postrzega wiadomości graczy jako coś pozytywnego, jednak nie możemy liczyć na taką sytuację. Hideo Kojima potwierdził, że „to się nie wydarzy”, zamykając jednocześnie kolejne doniesienia i spekulacje fanów na temat jego przyszłych projektów.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie nagromadziło się plotek, według których Kojima Productions pracuje z Konami nad nowym Silent Hillem, ponieważ Japończycy ujawnili szereg gier z tej serii rozwijanych przez zewnętrzne studia.

Według oficjalnych informacji Hideo Kojima pracuje nad pierwszą grą dla Microsoftu.

Źródło: Twistedvoxel

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper