Samsung Micro LED w Polsce. Znamy gigantyczną cenę 110-calowego telewizora

Technologie
3456V
Samsung Micro LED
Wojciech Gruszczyk | 02.11, 16:18

Samsung potwierdził szczegóły polskiej premiery tegorocznego Samsunga Micro LED. Piękne urządzenie zapewni klientom masę wyjątkowych wrażeń, ale nie będzie to opcja dla każdego. Telewizor jest wielki i drogi.

Samsung Micro LED to zdaniem producenta „najnowocześniejszy i najdoskonalszy ekran, który powstał z myślą o użytkownikach domowych”. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie każdy będzie mógł kupić taki sprzęt i tutaj nawet nie chodzi o cenę – telewizor jest gigantyczny i potrzeba naprawdę sporo miejsca, by cieszyć się takim obrazem.

„Przez wielu branżowych ekspertów telewizory MICRO LED uznawane są za najdoskonalszą technologię wyświetlania dzięki samoemisyjnym diodom LED RGB. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że jakość obrazu dostarczana przez ten telewizor dalece wykracza poza dostępne dziś popularne rozwiązania technologiczne. To technologia przyszłości, która wchodzi na nasz rynek już dziś” – komentuje Grzegorz Stanisz, dyrektor działu RTV w firmie Samsung Electronics Polska.

W najnowszym telewizorze zastosowano 25 milionów diod LED wielkości mikrometra, z których każda indywidualnie generuje światło i kolor, co ma przekładać się na „niezwykle wciągające wrażenia wizualne – doskonałą czerń, imponującą głębię, żywe barwy oraz podwyższoną wyrazistość i niespotykany dotąd kontrast”.

Samsung podkreśla, że jest to ekran nowej generacji, który łączy znakomitą jakość obrazu z wielkim rozmiarem i przyjazną obsługą – ekran możemy z łatwością podzielić na cztery osobne strefy, by wyświetlać różne programy lub zamienić go w „dzieło sztuki”. Producent zadbał także o wbudowane głośniki 100W ze wsparciem Dolby Atmos.

Firma potwierdza, że w tym modelu ekran zajmuje aż 99,99% przodu urządzenia, co pozytywnie wpływa na wrażenia.

110-calowy Samsung Micro LED jest dostępny w Polsce za 675 000 zł.

Źródło: Informacja prasowa - Samsung

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper